איך לבחור קרוואן לטיול משפחתי

חופשה חווייתית ומגוונת לא חייבת להיות בבית מלון או צימר משפחתי.

כיום מקובל להשכיר קרוואן נופש לבילוי משפחתי וליהנות מאווירה קסומה בטבע או סמוך לים.

למרות זאת, צריך לדעת כיצד לבחור קרוואן לנופש או טיול משפחתי – על כך במאמר הבא.

 

מדוע לטייל עם קרוואן?

לקרוואן יש שני יתרונות בולטים. האחד הוא שניתן להגיע איתו ממקום למקום והשני הוא הנוחות. כאשר יוצאים לטיול עם קרוואן לא חייבים להגיע בשעה מסוימת למקום הלינה או להחליט היכן ללון, פשוט עוצרים ולנים בכל נקודה בה תבחרו. אפשר לחסוך במסעדות ולהכין הכל בקרוואן והכי חשוב לשבור את השגרה. יחד עם זאת, השכרת קרוואן יכולה גם להיות לצרכי נופש. אז משתקעים בקרוואן על חוף ימה של הכנרת או אילת ונהנים מחופשה זולה ומפנקת.

 

הגודל וההתאמה להרכב המשפחתי

בחירת הקרוואן צריכה להיעשות בראש ובראשונה על פי הגודל והתאמתו להרכב המשפחתי. ניתן לשכור קרוואנים המותאמים לזוגות, למשפחות עם 4-7 נפשות וכד'. הקרוואן צריך להיות מספיק מרווח עם אפשרות לקפל את המיטות שהופכות למקומות ישיבה. בנוסף, חשוב לוודא כמה מיטות הקרוואן מכיל. האם יש מיטות קומתיים, מיטות זוגיות והאם יש ביניהן מרווח בו ניתן לנוע בחופשיות.

 

תכולת הקרוואן

פרמטר שני לבחירה הוא תכולת הקרוואן. מומלץ לבדוק שבקרוואן יש מזגן תקין ואבזור בסיסי. לרוב הקרוואנים כוללים מטבחון עם כיור, גז, קומקום חשמלי, פינת ישיבה בפנים ופינת ישיבה מוצלת בחוץ, מקלחת, שירותים ופסיליטיז נוספים כמו טלוויזיה, מערכת אודיו או מולטימדיה. ככל שההתאמה היא לאבזור מעל לבסיסי, המחיר של הקרוואן יעלה. אם בחרתם בקרוואן נופש, בדקו שהחיבור לגנרטור עובד כמו שצריך, שצנרת המים מחוברת ומזרימה מים לשירותים ולמקלחת ושהמקום נקי ומוכן עבורכם. בקרוואן המיועד לנופש תמצאו גם כלי אוכל ובישול בדרך כלל ולכן בררו בעת ההשכרה מה בדיוק תכולת הקרוואן.

 

מה תצטרכו להביא איתכם?

אם השכרתם קרוואן לטיול חשוב להצטייד במצעים, שמיכות וכריות, מגבות, כלי רחצה, מזון, בקבוקי שתיה, ציוד למנגל, תאורה חיצונית, גנרטור, מיכל מים מלא לשירותים, כלים לאוכל ובישול, מחצלות, ערסלים, שולחן וכיסאות מתקפלים, צידנית קירור ועוד. אם מדובר על קרוואן לנופש מספיק לדאוג רק לבגדי ים, בגדים להחלפה ומשחקים לנופש כמו: כדור, קלפים, שש-בש ועוד וכמובן משחקים למים כמו: מצופים, גלשנים, מזרני מים, אבובים וכד'. ככל שתהיו מוכנים יותר ותדעו מה יש בקרוואן כך תצטרכו לסחוב פחות דברים מהבית.

 

השוואת מחירים

בין אם בחרתם בקרוואן לטיול ובין אם בקרוואן לנופש חשוב לבצע השוואת מחירים ולבדוק האם הם עומדים בתקציב שלכם. יחד עם זאת, אל תבחרו את הזול ביותר כי הפרמטר הכי חשוב לבחירת הקרוואן הראוי הוא האיכות. צריך לזכור שמה שעולה בזול יכול להסתיים ביוקר ולקחת זאת בחשבון.

 קרוואן

 

באותו נושא