חיפוש

איך מתבצעת לכידת עכבר?

עכברים הם מזיקים שיכולים לגרום לנזקים ואף להעביר מחלות. כאשר מדובר בעכבר אחד או שניים, ניתן אולי לטפל בבעיה לבד, אבל אם יש לכם מכת עכברים, תצטרכו להיעזר בשירותים של מדביר מקצועי. ישנן דרכים שונות ללכוד עכברים ולטפל בבעיה, ועליהן תוכלו לקרוא במאמר הבא

 

זיהוי הבעיה

השלב הראשון בלכידת העכבר הוא זיהוי של הבעיה. קודם כל עליכם לוודא אם מדובר בחולדה או בעכבר. חולדות הן בעיה מורכבת יותר שלא ניתן לפתור לבד, קשה יותר ללכוד אותן והן יותר מסוכנות. לחולדות יש זנב ארוך יותר ואוזניים קטנות יותר ביחס לעכברים, הן כמובן גם גדולות יותר. אם הבעיה שלכם היא עכבר, כעת אתם צריכים להבין אם מדובר בעכבר אחד או שניים או שמדובר במכת עכברים.

זיהוי הבעיה

 

שיטות ללכידת עכברים: כלוב

שיטה אחת ללכידת עכברים היא שיטת הכלוב, והיא השיטה ההומנית ביותר. לאחר שנלכדו העכברים,  ניתן לשחרר אותם בטבע, הרחק מהעיר. כל לוכד עכברים בראשון לציון, תל אביב או כל יישוב אחר, יכול בעזרת שיטת הכלוב לשחרר את העכברים לטבע.

בכלוב מניחים פיתיון, בדרך כלל חמאת בוטנים או גבינה. חשוב לא לשים יותר מדי אוכל בכדי שהעכבר לא ייפגע מאכילה מוגזמת. לאחר שהעכבר נתפס, ניתן לשחרר אותו הרחק מכם. חשוב לדעת שלעכברים זיכרון מצוין ולכן השחרור צריך להיות בשדה מרוחק מאוד מהבית, ולא בגינה שלכם.

 

נייר דביק

שיטה זאת פחות הומנית – העכבר עולה על הנייר הדביק כדי להגיע לפיתיון המונח עליו ונתקע עליו. לרוב שיטה זאת גורמת למוות של העכבר כאשר הוא מנסה להשתחרר.

 

קפיץ

זאת היא מלכודת שהורגת את העכבר ברגע שהוא נכנס אליה, ועל כן גם היא אינה הומנית. את כל המלכודות כדאי להניח בצמוד לקירות כאשר הפיתיון במרכז המלכודת.

 

תיבות האכלה

הדברת עכברים בעזרת תיבות האכלה תיעשה כאשר יש חשד למכת עכברים רצינית. הדברה כזאת נעשית רק על ידי מדביר מקצועי ובעל רישיון מטעם המדינה. בשיטה זו, המדביר מפזר תיבות האכלה בשטח ובהן ישנו רעל. לאחר כשבועיים יבוא המדביר לביקורת לבדיקה האם הרעל נאכל, ובעקבותיו יש ירידה במספר העכברים בשטח.

 

מחיר ואחריות

מחיר ההדברה משתנה לפי השטח שבו צריכה להתבצע ההדברה ולפי כמו העכברים המשוערת. בבית פרטי עם חצר, המחיר יהיה גבוה יותר כי יצריך יותר תיבות האכלה או מלכודות, לעומת דירה בה ידרשו פחות. רוב המדבירים יתנו אחריות של שישה חודשים נקיים מעכברים אחרי הדברה.

 

סיכום

לכידת עכברים היא פעולה שאפשר לבצע לבד כאשר הבעיה היא קטנה ומקומית, אך מומלץ להיעזר באיש מקצוע כאשר הבעיה היא גדולה יותר. ישנן מספר שיטות, חלקן הומניות שמשאירות את העכבר בחיים כך שניתן לשחרר אותו בטבע, וחלקן גורמות למות העכבר. בחרו שיטה לפי המדיניות שלכם ולפי גודל מכת העכברים.

מחיר ואחריות

באותו נושא
מלכודת
מדביר בתל אביב

קיץ, חום ולחות אלו רק חלק מהסימנים לכך שהגיע עונת ה"שמישהו יהרוג אותו!" התל אביבית. אם יצא לכם להסתובב ברחבי תל אביב במהלך הקיץ, אתם

קרא עוד »
תרסיס
5 יתרונות להדברה ירוקה

כאשר תתקלו במזיקים שונים בבית שלכם או מסביבו, הדבר הראשון שכנראה תרצו לעשות יהיה לסלק אותם ובהקדם האפשרי. לשם כך, תצטרכו לרוב להזמין הדברה ייעודית

קרא עוד »