חיפוש

אתם טסים לחו"ל בקרוב? כך תיערכו ליום הטיסה

היערכות מוקדמת לקראת נסיעה לחו"ל הינה עניין חיוני שכל אחד צריך ליישם. הבעיה היא שלא כולנו מכירים בהליכים שצריכים להתבצע מראש. מדריך זה יפתור את המורכבות הידועה ויציג בפניכם את 4 הדברים שיאפשרו להיערך על הצד הטוב ביותר. קראו את השורות הבאות, תבצעו את הפעולות שיוצגו בפניכם ותהיו בטוחים שלא תשכחו דבר.

 

תצטיידו בכרטיס אשראי תקינים

הדבר הראשון שעליכם לעשות נוגע לאמצעי התשלום שישמש אתכם בעת השהייה בחו"ל. מדובר בפעולה חיונית שתקנה לכם שקט נפשי ותאפשר להיות בטוחים בכך שתוכלו למשוך מזומנים ולבצע "גיהוצים" במסעדות, מוזיאונים וחנויות בגדים. בשלב זה עליכם לבדוק את כרטיסי האשראי שברשותכם. בחנו שיש להם תוקף רחוק יחסית ושאין בהם שום פגם. שימו לב, תצטרכו ליצור קשר עם חברת האשראי בהקדם האפשרי במידה ויתגלה שמדובר בכרטיס שבור או כזה שפג תוקפו.

 

תזמינו מונית מראש

אי אפשר לעסוק בטיסה לחו"ל מבלי להציג בפניכם את הטיפ שיאפשר לכם לעלות על הטיסה בזמן. מדובר כמובן בהזמנת מונית שתאסוף אתכם לשדה התעופה בזמן שייקבע מראש. חשוב שתדעו שיש חברות שונות של מונית לנתבג שיספקו לכם את השירות על הצד הטוב ביותר ויאספו אתכם מפתח הבית בשעה שתציינו. חשוב לציין שההמלצה היא לצאת לכיוון השדה כ – 5 שעות לפני הטיסה.

תזמינו מונית מראש

תמירו כסף בשדה התעופה

אל תסתמכו על תשלום באמצעות כרטיס האשראי בלבד בעת השהות בחו"ל. שכן, אתם עשויים לנחות במדינת היעד ולגלות שיש צורך במסירת מזומן לספקים שונים (נהגי מוניות, מסעדות ועוד). לכן, מומלץ להמיר מראש שקלים בכסף מקומי בשדה התעופה הישראלי. מי שטסו בעבר יציעו לכם למשוך סכום נמוך יחסית שישמש אתכם ליום הנחיתה בלבד. שכן, זה ידוע שהעמלות בשדה התעופה הן גבוהות במיוחד.

 

תבדקו את תקינות הדרכון

אתם חייבים להחזיק בדרכון תקין, כדי שתוכלו לצאת מהארץ ולחזור ללא בעיה. לכן נמליץ לבדוק מראש את תקינותו של הדרכון שברשותכם. כאשר עליכם להתמקד בדברים הבאים:

  • תוקפו של הדרכון
  • קרעים (במידה וקיימים)
  • דפים חסרים

אתם תצטרכו לפנות בהקדם האפשרי לנציג מטעם משרד הפנים במידה ותגלו שישנה בעיה אם אחד או יותר מהדברים שהוצגו ברשימה שלעיל. שכן, זה יוכל לבדוק את תקינות הדרכון ולספק לכם דרכון חדש במקרה הצורך. חשוב לבצע את הטיפ הזה בשלב מוקדם ככל הניתן, משום שהתורים למשרד הפנים רחוקים מאוד וקבלת הדרכון החדש עשויה לארוך זמן רב.

 

השורה התחתונה – טיסה נעימה!

היערכות לקראת טיסה לחו"ל זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך מורכב שמצריך ביצוע של פעולות שונות. בשלב זה אתם מכירים בכל המידע הדרוש, כך שתוכלו ליישם את השלבים השונים לפי הסדר. נאחל בהזדמנות זו שתיהנו מהחופשה, שתצאו ותחזרו לשלום.

תצטיידו בכרטיס אשראי תקינים

באותו נושא
ניתוח קטרקט
ניתוח קטרקט בלייזר

קטרקט זו מחלת עיניים נפוצה מאוד בגילאים מבוגרים. עם ההתקדמות בגיל, המנגנון השומר על כמות המים בעיניים נחלש, וכך נוצר הקטרקט הנפוץ. ישנם הליכים שונים

קרא עוד »
6 סודות מניסיונו של HR
6 סודות מניסיונו של HR

עולם משאבי האנוש (HR) גדוש באתגרים, החל מגיוס עובדים ועד ניהול קונפליקטים, שמירה על תרבות ארגונית חיובית ועוד. לאורך השנים צברתי ניסיון רב בתחום וגיליתי

קרא עוד »