חיפוש

גנן בשרון – מה חשוב לעשות לפני שבוחרים אותו

פגישה עם גנן בשרון ועבודה אתו באופן כללי זה אחד הפרויקטים הכי משמחים שיש, הן לאורך התהליך עצמו והן בתוצאה הסופית, הן כאשר מדובר על צמחיית נוי והן כאשר מדובר על גינות ירק שבסופן אנחנו גם אוכלים את התוצר והגמול שלנו. לכל אורך הדרך, תרומתו של גנן בשרון היא חיונית ומשמעותית לעשייה ולכן חשוב מאד לשלב גנן מומחה בתהליך ולכן הבחירה שלו היא בחירה משמעותית.

יחד עם זאת, חשוב לא פחות הוא איך ועד כמה מוכנים תגיעו לתחילת התהליך. כמובן שגנן מקצועי יוכל לעשות הכל עבורכם מההתחלה ועד הסוף לרבות התשאול החיוני שיסיע אתכם להתמקד במה ואיך אתם רוצים, אבל חלק ארי מהקמה ותחזוקה של גינה הוא במעורבות האישית בתהליך, שם גם נמצא כל הדבש מגמול העשייה המבורכת הזאת. זאת הסיבה שבגללה אתם רוצים להיות חלק פעיל מהגינה שלכם, גם אם לא אתם תנהלו אותה בפועל.

 

בכל מקרה, לפני שאתם מאתם בוחרים גנן ועל מנת לבחור את הגנן המתאים לכם, הנה כמה דברים שכדאי לעשות לפני:

מסגרת תקציב

החלטה על גודל התקציב היא החלטה משמעותית והיא זו שתכריע את תכולת הגינה שלכם, את סוג הכלים ואת מה שאתם יכולים להרשות לעצמכם מבחינת הקמה ראשונית ומבחינת תחזוקה עתידית. תקציב לא בהכרח יהיה זה שימנע מכם לקבל את מה שאתם שואפים אליו, אבל הוא כן יהיה זה שיסלול את הדרך להגיע לשם. להרבה מאד דברים מבחינת חומרי הגלם לפחות יש חלופות זולות ויקרות וככל שיהיה תיאום בין הרצונות לבין התקציב, גנן בשרון יוכל לכוון את התכנית ולעשות את ההתאמות הנחוצות על מנת להגיע אל התוצאה המיוחלת.

 

גבולות גזרה

איפה הגינה שלכם עתידה להיות? האם זו גינה פרטית על הקרקע או שמדובר על מרפסת? מה גודל המרפסת ומה הפוטנציאל שעומד לרשותכם מבחינת אדמה? אולי אתם בכלל רוצים להפוך את השטח הציבורי ליפה יותר מתחת לבניין. השטח שעומד לרשותכם הוא משמעותי הן מבחינת סוג הגינה, הן כאשר מדובר על גינות נוי והן כאשר מדובר על גינות ירק. האם השטח שעומד לרשותכם הוא בחוץ או שמדובר בכלל על חלל סגור ומקורה שאותו אתם רוצים להפוך לגינה שהיא בעצם גינת פנים?

 

החלטות עקרוניות

לפני שבוחרים גנן בשרון כדאי לקבל כמה החלטות עקרוניות. זה לא אומר שלא תוכלו לחזור בכם לאחר שתשמעו את כל הידע המקצועי שהמפגש עם גנן בשרון יציף, אבל זה כן יעזור לכם לבוא מגובשים לפעולה וזה יבטיח שבכל מקרה הבחירה והעבודה עם גנן בשרון תהיה ממוקדת ואפקטיבית. החלטות עקרוניות נוגעות לסוגיות כמו- האם אתם רוצים גינת ירק או גינת נוי? מה רמת המחויבות שאתם מוכנים לקחת על עצמכם ומה כמות המשאבים היומיים, שבועיים ועונתיים שאתם יכולים להקצות לטובת טיפול ותחזוקה של חלקת האלוהים הפרטית שלכם?

 

ממטרה

באותו נושא
שירותי SEO
יהונתן כהן הוא המפקח

בתור בעלי עסקים או מנהלי חברות, לעיתים אנחנו עלולים להרגיש שהעסק שלנו לא נמצא במקום שבו היינו רוצים לראות אותו. אחת הסיבות המרכזיות לזה היא

קרא עוד »
איש תחזוקה
3 שירותים שמציע אדריכל

  אנו רואים את השמות של האדריכלים חתומים בכניסה לבניינים ועל שלטים גדולים שמוצבים לצד מבנים בבנייה, אבל לא תמיד אנחנו מבינים מה עושה אדריכל

קרא עוד »