חיפוש

דברים שאתם צריכים על מנת לגדל דגים בבית

מזל טוב, החלטתם לגדל דגים בבית, החלטה נבונה. גידול דגים הוא כנראה הדרך הקלה ביותר לגדל חיית מחמד, שלא צריכה טיולים, אילוף או ביקורים אצל הווטרינר. עם זאת, ישנם כמה דברים שהם בגדר ציוד חובה בכל בית שמעוניין לגדל דגים, ובמאמר זה נפרט את כל מה שעליכם לדעת בהקשר לכך. 

 

בראש ובראשונה- אקווריום!

כמובן שהדבר הנחוץ ביותר לגידול דגים בבית הוא אקווריום. אך לא כל אקווריום מתאים לכל סוגי הדגים. כאשר אתם ניגשים לגדל דגים, חשוב להבין מה הם צריכים על מנת לקבל מרחב מחייה ראוי וטוב. בהתאם לתשובה, כך תקבעו את נפח המיכל של האקווריום. דבר נוסף שיקבע את הנפח הוא כמובן כמות הדגים, על מנת שיחיו בבטחה ולאורך זמן.

 

כל אקווריום צריך פילטר

כגודל האקווריום, כך גם גודל הפילטר. למען בריאות הדגים ואריכות החיים שלהם, ובין היתר גם למען האסתטיקה, חייבים לקנות פילטר טוב ואיכותי לאקווריום על מנת לשמור על מים נקיים. מחירו של פילטר לאקווריום קשור בעיקר לגודלו ולגודל האקווריום.

הוא מכיל סננים שמטרתם לסנן רכיבים מסוימים במים. ישנם סננים ביולוגיים שמפרקים את הרעלים במים, סנן ספוג לסינון הלכלוך וכן סנן פחם שמנטרל ריחות רעים. הפילטר הפנימי יהיה זול יותר ומיועד לאקווריומים קטנים יותר, והפילטר החיצוני יהיה יקר אך ברוב המוחלט של המקרים איכותי ומורכב יותר.

 

מאכיל אוטומטי לאקווריום

מכירים את זה שאתם נוסעים לחופשה וחייבים למצוא סידור עבור הכלב או החתול, מישהו שידאג ויאכיל אותו לאורך זמן היעדרותכם מהבית? אז עם דגים, כל הדאגות הללו לא רלוונטיות. ישנו מאכיל אוטומטי לאקווריום, שמאפשר תכנון דיגיטלי של מועדי ההאכלה הרצויים, באמצעות מכשיר אלקטרוני.

מדובר במכשיר שעלותו מגיעה לכמה מאות שקלים, אך מדובר בהשקעה מינורית שחוסכת דאגות של האכלת הדגים, ומוודאת שהם מקבלים את מה שהם צריכים על בסיס יומיומי.

 

משאבות לאקווריום

אחד המרכיבים החשובים בכל אקווריום, לצד הפילטר, היא המשאבה. היא דואגת לסירקולציה ברחבי האקווריום ולתנועה קבועה של המים, בעיקר לכיוון הפילטר על מנת לשמור על סביבה נקייה ועל זרימת מים באקווריום.

היא מונעת היווצרות של ריכוזי פסולת ולכלוך באקווריום, שעלולה להזיק לדגים שלכם ולפגוע בבריאותם. לכן, לא מומלץ לחסוך ברכישת משאבה טובה ואיכותית של חברה מומלצת.

 

חצץ

החצץ הוא אחד הדברים החיוניים לאקווריום, שכן הוא חשוב לתפקידים שונים: הוא נפלא עבור דגים שאוהבים להתחפר בקרקעית האקווריום, והוא גם מונע היווצרות של רפש ופסולת בתחתית.

חשוב לחשב מראש את כמות החצץ הרצויה על מנת שלא להפריז, וניתן למצוא גם חצץ בצורות שונות, כמו חלוקי נחל, קוורץ או אלמוגים גרוסים. מעבר לכך, החצץ הוא פתרון אסתטי ומדמה את קרקעית מרחב המחייה של דגים רבים.

אקווריום דגים

באותו נושא
ניתוח קטרקט
ניתוח קטרקט בלייזר

קטרקט זו מחלת עיניים נפוצה מאוד בגילאים מבוגרים. עם ההתקדמות בגיל, המנגנון השומר על כמות המים בעיניים נחלש, וכך נוצר הקטרקט הנפוץ. ישנם הליכים שונים

קרא עוד »
6 סודות מניסיונו של HR
6 סודות מניסיונו של HR

עולם משאבי האנוש (HR) גדוש באתגרים, החל מגיוס עובדים ועד ניהול קונפליקטים, שמירה על תרבות ארגונית חיובית ועוד. לאורך השנים צברתי ניסיון רב בתחום וגיליתי

קרא עוד »