חיפוש

החשיבות של משחקי קופסא לילדים

איזה אבא ואמא לא רוצים את הטוב ביותר עבור הילדים שלהם? אחד הדברים המשותפים שבעיני הם גם היפים ביותר לכל ההורים בעולם הוא שהילדים – לפני הכל. אז איך גורמים לילדים שלנו לצאת מוצלחים? איך נדאג שהם יהיו עצמאיים בעתידם הקרוב והרחוק כפי שכל הורה רק חולם?

אחת הדרכים המוצלחות ביותר לפתח את יכולותיו של הילד ואת האמונה שלו בעצמו (שכן בתכל'ס זה הדבר הכי חשוב שכל ילד צריך, להאמין בעצמו ושיהיה מבוגר 1 שיאמין בו) היא באמצעות משחקי חשיבה המאתגרים את הילד. איזה משחקים אתם שואלים? ובכן, באתר קידסבסט ישנו מגוון עצום של משחקים לילדים שלא רק שהילדים שלכם יהנו מהם, גם אתם עשויים להתמכר אליהם מבלי לשים לב. בואו נתחיל:

 

קטאן

המשחק קטאן הינו משחק קופסא סופר פופולרי בישראל וברחבי העולם. המשחק תפס תאוצה חסרת תקדים בשנת 2020 כאשר כולנו היינו מסוגרים בבתים. חשוב לציין, מדובר במשחק הדורש היגיון בריא וחשיבה אסטרטגית עצמאית, כזו שיכולה לפתח אצל הילד יכולות אשר ילוו אותו לאורך כל חייו הצעירים והבוגרים יותר. במשחק צריך להשתלט על מפת העולם הנראת כמו כוורת של דבש.

ניתן לבנות דרכים, ערים וכפרים. את הרכישות הנ"ל עושים באמצעות איסוף עצים, אבנים, חיטה, ברזל וכבשים. דרך המשחק, הילד צפוי להבין שבחיים, שום דבר לא בחינם. אם רוצים לבנות משהו, צריכים לשלם על זה ולעיתים גם הרבה.

בנוסף, חלק חשוב במשחק הינו שיפור יכולות המשא ומתן של הילד, שכן לאורך כל המשחק אפשר פשוט לבצע משא ומתן ולהחליף כבשים על אבנים, או ברזל על חיטה וכדומה… אני באופן אישי ממליץ בחום על המשחק, כן חשוב להגיד שהמשחק פחות מתאים לילדים מתחת לגיל 7 אך לא בלתי אפשרי. מומלץ בחום. גם את קטאן ניתן למצוא ואף לרכוש בהזמנה אונליין באתר קידס בסט.

קטאן

 

מונופול

אוקיי אז מדובר באחד המשחקים הכי שווים שיש לעולם שלנו להציע. בואו לקנות את רחוב אלנבי בתל אביב!  מה אם הייתי אומר לכם שיש לכם את האפשרות לרכוש את כל שדרות שז"ר? המשחק מונופול הולך לקחת את יכולותיו הפיננסיות והחברתיות של הילד שלכם לרמה הבאה.

הסוד אגב בלנצח את המשחק מונופול הוא פשוט תמיד להיות בתנועה. כל תור לרכוש מה שאפשר. לא לוותר על תחנת רכבת הפרברים בגלל שמקבלים "רק" 25 שקלים (למיטב זכרוני, יש מצב שזה אפילו 50) אלא לקנות כל מה שרק בא ליד.

 

צוללות

במשחק הצוללות כל שחקן מקבל לוח שבו הוא מציב את הצוללות שלו במיקומים כאלו ואחרים על הלוח שלו. לאחר מכן כל אחד מהשחקנים צריך לנחש מיקום לפי אות + מספר מייצג ואז הצד השני צריך להגיד לו האם יש לו צוללת בנקודה הזו או לא.

יש המון המון המון שכל ומחשבה במשחק שכן יש לכל צוללת את המבנה הייחודי שלה, כל צוללת יכולה להיות במאונך או במאוזן ועוד ועוד. משחק מומלץ במיוחד, אני באופן אישי לאורך כל הילדות שלי עפתי על המשחק הזה, אני מרגיש שהוא תרם לי ונתן לי המון.

 

סיכום

בתכל'ס ישנו מגוון עצום של משחקים לילדים שיפתחו להם את השכל! נסו להוציא את הילדים מהמסכים, תנו להם משחקי קופסא שיגרמו להם לייצר אינטרקציה עם ילדים אחרים, זה גם יפתח להם את השכל וגם את יכולות התקשורת.

ביננו, מה יותר טוב מילדות שבה יוצאים לשחק תופסת ומחבואים ועושים את זה כל שבת, 8 שעות ביום? את זה כנראה כבר לא נראה בדורות החדשים אך בכל זאת, כן אפשר לשלב עוד דברים בחיי היום יום של ילדינו הסופר יקרים, מעבר למסכים מסכים ועוד מסכים. את רחוב קינג ג'ורג הילד שלך כבר קנה? מונופול

באותו נושא