חיפוש

5 יתרונות של מערכת הידרופונית לגידול ירקות

לגינת ירק הידרופונית ישנם יתרונות רבים. במאמר הבא נפרט כמה מהיתרונות המובילים שלה.

 

  1. מקסום שטח

הידרופוניקה דורשת הרבה פחות מקום מאשר צמחים הגדלים באדמה. בהתאם למערכת, כאשר הידרופוניקה משולבת עם טכניקות חקלאות אנכיות, הן יכולות להשתמש בעד 99 אחוזים פחות שטח מאשר טכניקות חקלאות טיפוסיות.

אחת הסיבות לטביעת הרגל הקטנה יותר של צמחים הידרופוניים היא שהשורשים לא צריכים להתפשט כדי לחפש חומרים מזינים ולחות. מים וחומרים מזינים מועברים לשורשים ישירות, לסירוגין או כל הזמן, בהתאם לטכניקה ההידרופונית בה משתמשים. המשמעות היא שמערכת השורשים של כל צמח יכולה לתפוס הרבה פחות מקום, וכתוצאה מכך יש יכולת לגדל יותר צמחים בחלל קטן יותר.

 

  1. חיסכון במים

זה אולי נראה לא אינטואיטיבי, אבל גידול צמחים במים בעצם מוביל לשימוש בפחות מים מאשר גידול אותם צמחים באדמה. למעשה, צמחים הידרופוניים יכולים לגדול עם עד 98 אחוז פחות מים משיטות גידול מסורתיות.

מתוך המים שנקלטים דרך שורשי הצמח, רק כ -0.1 אחוזים מהמים משמשים למעשה את הצמח עצמו. רובם משתחררים לאחר מכן לאוויר באמצעות אידוי. מערכות הידרופוניקה משתמשות במים ממוחזרים, ומאפשרות לצמחים לספוג את מה שהם צריכים, ולאחר מכן להחזיר את השאר למערכת.

כאשר ייצור המזון העולמי ממשיך לגדול משנה לשנה, הוא צורך יותר מים מאי פעם. ההערכה היא שלוקח כ- 3 ליטרים של מים כדי לייצר כוס חסה אחת בשיטות מסורתיות. כ- 2.7 גרם של ברוקולי לוקח בערך 11 ליטרים של מים לייצר. ועל כל 4.3 גרם של עגבניות שאתם צורכים, 8 ליטר מים משמשים בתהליך הגידול. נראה שאם אנחנו רוצים להיות רציניים בנוגע לחיסכון במים, הידרופוניקה היא חלק חשוב בתהליך.

 

  1. הקלה על יצירת מיקרו אקלים

ניתן להכיל גינות הידרופוניות בקלות בתוך חממה הידרופונית או מבנה אחר. המשמעות היא שהן יכולות לקבל מיקרו אקלים משלהם, ולהיות מבודדות מרבים מהקשיים שבהם חקלאים מסורתיים צריכים לפעול כדי לטפל בהם. הם אינם נתונים לחסדי המזיקים ואין צורך לטפל בהם במגוון רחב של קוטלי חרקים. במתקנים מבוקרי טמפרטורה ניתן לגדל צמחים כל השנה, ללא קשר לאקלים או מזג האוויר בחוץ. ועם אורות גידול מלאכותיים, אפילו כמות השמש הזמינה אינה מהווה בעיה.

 

  1. ייצור תשואות גבוהות יותר

יצירת תנאים אידיאליים מבטיחה לצמחים לקבל את הכמות המושלמת של חומרים מזינים, אשר באים במגע ישיר עם השורשים. בנוסף, מיקרו אקלים מאפשר צמיחה לאורך כל השנה ומחזורי גידולים מהירים יותר. כל זה מסתכם ביצירת תשואות גבוהות בהרבה משיטות חקלאות מסורתיות.

 

  1. פחות עבודה

ללא צורך בעיבוד, עשבים שוטים, יישום קוטלי עשבים וחרקים ועבודות חקלאיות עתירות עבודה אחרות, ההידרופוניקה מקלה משמעותית על תהליך הייצור ודורשת פחות שעות עבודה.

 

צמח

באותו נושא
איש צילום
חצובות לצלמים מקצועיים

זקוקים לחצובה מקצועית? בפוטו נגבה תוכלו לרכוש חצובות מקצועיות מבית סומיטה האיכותיות לצילומים מרהיבים. באתר החנות תוכלו למצוא חצובות במספר דגמים לבחירתכם, לקנות במקום או

קרא עוד »
חדר
6 פריטי חובה לכל משרד

גם בעידן המודרני, ציוד משרדי הינו נצרך ושימושי למדי. למעשה, דווקא בעת המודרנית, משרד לא יוכל להתנהל ללא המעטפת הטכנית הנדרשת. ישנו ציוד משרדי אשר

קרא עוד »
בית פרטי
הכירו את קדמה סולאר

ניצול אנרגיה סולארית הינה תחום חדשני המנצל את השמש כמקור אנרגיה מתחדש לניצול עבור יצירת אנרגיה תרמית וכן להפקת חשמל. חברת קדמה סולאר מספקת ומתקינה

קרא עוד »
קופסה
מה כרוך באריזה ממוחשבת?

יש לכם מוצר מדהים ואתם זקוקים לייצור סיטונאי מהיר, איכותי ושגם יהיה אסתטי ונאה, אך מהר מאד אתם מבינים שהמוצר שלכם חריג בגודל שלו, בצרכי

קרא עוד »