חיפוש

כל מה שצריך לדעת על תקלות ביוב

ישנן תקלות רבות שיכולות להיווצר במערכות ביוב.

 

תקלות אפשריות שיכולות להיות:

שורשים במערכת הביוב

סיבה נפוצה לתקלות ביוב קשות היא שורשים של עצים וצמחים שנמצאים בתוך מערכת הביוב. בביוב נוצרת מערכת שמזינה במזון אורגני את השורשים. לשורשים יש כוח חזק, והם יכולים לשבור ולמעוך קווי ביוב ולגרום לנזק בלתי הפיך במערכת. בנוסף לכך, העניין גורם לסתימות חוזרות עקב פסולת שנתקעת ומסתבכת בשורשים.

 

בטון בביוב

בטון ופסולת בנייה הן גם עניין נפוץ במערכות ביוב. העניין קורה בעיקר כאשר דירה קרובה עוברת שיפוץ או זו דירה חדשה שיש בה הרבה חומר בנייה. על מנת לטפל בפסולת בנייה ובטון דרוש איש מקצוע המתמחה בעניינים כאלה כי תקלה זו היא מסובכת לטיפול ודרוש ציוד מיוחד לפתיחת סתימות בטון עם רובוט לניסור בטון וכו'.

 

תקלה במשאבת הביוב

פעמים רבות יש שימוש במשאבות ביוב במערכות ביוב. כאשר יש מקרה בו צריך להעלות את מי הניקוז לגובה, או להעלות את מי הביוב, ישנו שימוש במשאבות, בדרך כלל לא נעשה שימוש במשאבות עקב שיפועים שונים שיש במערכת הביוב. משאבות הן לא יעילות במיוחד כי הן יכולות להיהרס עקב גופים או פסולת.

 

בלאי טבעי במערכת הביוב

מערכות הביוב הולכות ונעשות פחות טובות עם השנים, וכך גם עולה כמות התקלות. קווי הביוב נשברים ונסדקים מעצמם, מתבלים ומתפוררים, החיבורים ביניהם מתפרקים ומתקיים בלאי כללי של המערכת שהולכת ודועכת עם הזמן.

אז לאחר שהבנו את מקור הבעיות שיכולות להיות במערכות ביוב ישנן כמה פעולות עיקריות עליהן ממליצים כאשר מבצעים פתיחת סתימות ביוב:

 

שאיבת ביוב ושטיפת קווי הביוב אחת לכמה זמן

שאיבת ביוב מאפשרת סילוק פסולת מיותרת בצורה שהיא קלה ויעילה. ישנו מכשיר שנקרא ביובית שבתוכו יש מערכת שאיבה חזקה, יש לו צינורות למרחק של כמה מטרים, וכן, מיכל ביוב גדול מאפשר להוביל את כל הביוב לאתר הטמנה. דבר נוסף שאפשר לעשות עם הביובית הוא לשטוף את קווי הביוב, אלה צוברים הרבה מאוד לכלוך

עם הזמן שעובר עם התיישנות מערכת הביוב. הביובית בעצם מזרימה לחץ מאוד חזק ישירות אל תוך קו הביוב. תוצאה של ניקוי זה עם הביובית היא מעולה עם סיכויים נמוכים לסתימות לעומת המצב קודם לכן. שטיפת ביובית גם משפרת את הריח שבוקע ממערכת הביוב.

 

טיפול אשר מונע התפתחות שורשים

ישנם חומרי הדברה ידידותיים לסביבה שיכולים לצמצם את כמות השורשים הגדולה שיכולה להצטבר בביוב. חומרים אלה לרב מחזיקים לזמן של שנה.

 

ביצוע צילום של צנרת הביוב

ניתן לצלם את הצנרת וכך לאתר שברים בקווי הביוב, מעיכות בצנרת, ו/או עצמים זרים אשר חוסמים את זרימת הביוב. הצילום יכול לספק לנו תמונה בהירה יותר ונעשה באמצעות רובוט מיוחד לצילום ביוב או סיב אופטי.

 

איש שרות

באותו נושא
שירותי SEO
יהונתן כהן הוא המפקח

בתור בעלי עסקים או מנהלי חברות, לעיתים אנחנו עלולים להרגיש שהעסק שלנו לא נמצא במקום שבו היינו רוצים לראות אותו. אחת הסיבות המרכזיות לזה היא

קרא עוד »
איש תחזוקה
3 שירותים שמציע אדריכל

  אנו רואים את השמות של האדריכלים חתומים בכניסה לבניינים ועל שלטים גדולים שמוצבים לצד מבנים בבנייה, אבל לא תמיד אנחנו מבינים מה עושה אדריכל

קרא עוד »