חיפוש

למה חשוב להדריך את העובדים על בטיחות אש

אש היא גורם בלתי צפוי אשר עשוי להיגרם מרשלנות, חוסר מודעות, וטעות אנוש. עישון, קצר חשמלי עקב תכנון לקוי, קרבה לנוזלים דליקים ועוד, עשויים לגרום להתלקחויות. מספר השריפות במקומות העבודה הוא גבוה ולכן חשוב לרענן את נהלי הבטיחות שוב ושוב. לפניכם הסבר מפורט מדוע הדרכות בטיחות אש הן הכרחיות.

 

מהן הסכנות כשמדובר בשריפה

אש עלולה לגרום לכוויות חמורות ולמוות, אך כל בר דעת יודע שלא תמיד האש היא הגורם המרכזי לתמותה בשריפה, אלא העשן שנלווה אליה. עשן סמיך ורעיל זה עלול לגרום לחנק מידי ואף לגרום למחלות כרוניות, סרטן ומוות במועד מאוחר יותר.

כמו כן, דליקה קטנה עלולה בקלות להתפשט ולהפוך למלכודת אש העלולה לגבות חיי אדם כאשר מערכות החשמל לא תקינות, או שישנם חומרי בעירה דליקים כגון ניירות, פסולת, וילונות, שטיחים ועוד, העלולים להחמיר את השריפה ולהקשות בכיבויה.

כאשר מתבצעת הדרכת בטיחות אש לעובדים באופן תדיר, ניתן להקטין את הסיכוי ולמנוע שריפות, או לחלופין להקטין את הסיכוי לנפגעים ברכוש ובעיקר בנפש.

 

בטיחות אש בבניין רב קומות

שריפה במגדל רב קומות עלולה לסכן אנשים רבים, ולכן יש להקפיד על תחזוקה שוטפת של כל מערכות האש השונות. מערכות הגילוי הן הרכיב הקריטי במערכות בטיחות האש כיוון שהן מתריעות על שריפה בשלב מוקדם, ומחוברות למוקד כיבוי האש רלוונטי.

מערכות הכיבוי השונות כדוגמת מתזי האש (ספרינקלרים) אחראים על כיבוי השריפה, ומערכות נוספות כמו דלתות אש לחדרי המדרגות דואגות לבטיחות בפינוי האנשים מהבניין. חשוב שכלל העובדים יידעו לאיפה מתפנים במקרה של שריפה.

 

בטיחות אש בחורף

החורף מביא אתו סכנות רבות בתחום הבטיחות באש, לכן יש להקפיד על הכללים הבאים:

  • תנור חימום ליד חומר דליק עלול לגרום לשריפה גם ללא מגע ישיר –יש להרחיק חומרים שעלולים לגרום לשריפה מהתנור, למרחק של לפחות 3 מטרים
  • חיבור מספר מכשירי חשמל לאותו שקע עלול לגרום עומס יתר, התלקחות ושריפה. יש לחלק את מכשירי החשמל בין השקעים השונים
  • התרעה מוקדמת קריטית כאשר מדובר בשריפה, התקינו גלאי עשן גם במשרדים ועסקים קטנים, ותהיו מוגנים יותר

 

מודעות היא המפתח

נניח ואתם רואים סיר שמן בוער, האם אתם רצים ושופכים עליו מים כדי לכבותו? לא ולא! מים על סיר שמן בוער יגרמו לפיצוץ ושריפה גדולה. דוגמא זו מראה שמודעות לאש והסכנות השונות הנלוות לה היא המפתח להצלת חיים. לכן, הדרכות בטיחות אש למפעל, למשרד, לחנות ולעסק שלכם, הן כל כך חשובות.

 

איך נדאג לבטיחות עובדינו

חברת צמח בטיחות מבצעת מגוון הדרכות והסמכות אש. באמצעות צוות המומחים נדאג שעובדיכם יהיו מודעים לכלל מערכות האש בבניין, ויהיו מתורגלים בשלל מקרים ותגובות, בשגרה ובחירום. כל זאת בכדי למנוע את התאונה הבאה ולתת תחושת ביטחון לכל הנוגעים בדבר.

בטיחות בעבודה עם אש

באותו נושא
שירותי SEO
יהונתן כהן הוא המפקח

בתור בעלי עסקים או מנהלי חברות, לעיתים אנחנו עלולים להרגיש שהעסק שלנו לא נמצא במקום שבו היינו רוצים לראות אותו. אחת הסיבות המרכזיות לזה היא

קרא עוד »
איש תחזוקה
3 שירותים שמציע אדריכל

  אנו רואים את השמות של האדריכלים חתומים בכניסה לבניינים ועל שלטים גדולים שמוצבים לצד מבנים בבנייה, אבל לא תמיד אנחנו מבינים מה עושה אדריכל

קרא עוד »