חיפוש

מהי התזונה המתאימה ביותר לכלב מסוג מלטז

הגוף הזעיר, הפרווה הצחורה כשלג, והפנים המתוקות – כל אלה מוכרים לנו היטב מגזע כלבי המלטז. מקורו של המלטז הוא מהאי מלטה. האי היווה פרשת דרכים מסחרית חשובה, ודרכו עברו סחורות יקרות ערך כמו אבני חן, משי, תבלינים וגם… כלבים קטנים ולבנים, שהיו אהובים במיוחד על נשות העשירים.

 

מאפייניו של המלטז

מלטז ידוע בהיותו כלב קטן וננסי, ומשקלו נע בין 3 ל-4 ק"ג. פרוותו ארוכה, לבנה, ונעימה למגע. אוזניו קטנות, ואפו השחור והכפתורי מעניק לו מראה של בובת פרווה כובשת. תוחלת חייו היא בן 12 ל-15 שנה. גזע זה אוהב תשומת לב, ולמרות מראהו העדין והמטעה, הוא כלב שובב ועירני גם בבגרותו, והוא מרבה לנבוח. כלב זה מעדיף לשהות בחלל סגור, לכן גידול בדירה יתאים לו מאוד.

הוא נוטה לסבול מחרדת נטישה, לכן אין להשאירו לבד יותר מדי. כמו כן, למלטז נטייה לטריטוריאליות ולתוקפנות,, לכן יש לנהוג איתו בזהירות ובעדינות.

 

לאלף מלטז

המלטז הוא כלב חכם מאוד ובשל כך קל לאלפו. הוא שמח לרצות את בעליו, מה שמקל עליהם ללמדו פקודות וטריקים חדשים. זהו גזע נוח שלא בוחן גבולות יותר מדי, אך עם זאת הוא עשוי להיות עקשן מאוד, ואסור לוותר לו. מפני שהוא כלב קטן, הוא מתאים לגידול בדירות קטנות, אך גם בתוך הדירה חשוב לתת לו צעצועים מיוחדים שיעסיקו אותו. כמו כן הוא ידוע בערנותו המוגברת לסביבה ובנטייתו לנבוח הרבה.

 

מזון למלטז

בשל היותו קטן במיוחד, גם קיבתו קטנה. בכדי שיקבל את כל הדרוש לו יש לרכוש מזון איכותי, העשיר ברכיבים החיוניים לבריאותו. לתזונתו של המלטז בגילאים הצעירים יש השלכה ישירה על בריאותו בעתיד. בכדי שיוכל ליהנות מארוחה מזינה, חשוב לבחור מזון המכיל את האיזון הנכון בין מרכיבים שונים המספקים לו את כל הנדרש מבחינה תזונתית.

שינוי בתפריט של מלטז שהגיע הביתה לראשונה מחנות או בית גידול יש מקום, בתנאי שהמזון שרכשתם הוא איכותי, והשינוי נעשה בצורה מדורגת. שינוי פתאומי יגרור בעיות בעיכול וסבל רב עבור המלטז הקטן.

 

בריאות המלטז

המלטז הוא בדרך כלל בריא, אך הוא נוטה למצבי בריאות תורשתיים, הכוללים בעיקר בעיות בכבד ובלב. המלטז לא מתאים לגידול באקלים חמים בשל עודף הפרווה שלו, ובשל רגישות של עורו לקרני השמש. בנוסף, המלטז נוטה לסבול מבעיות עיניים, לכן חשוב מאוד להקפיד על ניקיונן, ועל הברשה יומית של פרוותו. בשל אפו הפחוס הוא גם נוטה להתעטש הרבה ולנחור.

 

לסיכום

אם אתם אנשים שאוהבים כלבים ומוכנים להתמסר לטיפול בכלב שיתן לכם המון אהבה, אך גם ידרוש מכם טיפול ותשומת לב לא מועטה – המלטז הוא בשבילכם. טפלו בו היטב ושימו לב לכל המודגש במאמר זה, ותיהנו מחוויית גידול מופלאה של אחד הגזעים האהובים בעולם.

כלב מלטזי

 

 

 

 

באותו נושא