חיפוש

מכונית טסלה – כמה יעלה לכם להטעין אותה

מכונית טסלה היא מכונית יוקרתית ומבוקשת ביותר בכל העולם.

כחלק מהמעבר של העולם אל פתרונות ירוקים וסביבתיים יותר, מכונית טסלה אינה מבוססת על דלק אלא מונעת בכוח חשמלי שמזהם הרבה פחות את הסביבה.

כיום, ניתן לראות יותר ויותר מכוניות טסלה על הכביש גם בישראל, ומדובר במכונית יוקרתית שלוקחת חלק בפתרונות סביבתיים, ומכאן ההצלחה והביקוש שלה.

ישנם מספר דגמים של מכוניות חברת טסלה, כאשר כל אחת זקוקה לזמן טעינה אחר ומגיעה למהירויות וביצועים שונים בהתאם.

לפניכם כל מה שצריך לדעת על מכונית טסלה – כמה יעלה לכם להטעין אותה.

 

מה הוא תהליך הטעינה של מכונית טסלה?

מכונית טסלה היא מכונית שאינה מונעת על ידי דלק ככל המכוניות שאנו מכירים ורגילים אליהם אלא מונעת בכוח חשמלי. לכן, במקום לתדלק אותה, יש צורך בלהטעין אותה, כך שרבים תוהים כמה עולה להטעין טסלה. זמן ההטענה משתנה מדגם אחד לאחר, והוא נע בין 5 ל- 8 שעות בממוצע בטעינה רגילה, ובין 20-35 דקות בטעינה מהירה. כיום קיימות בישראל עמדות הsupercharger  של טסלה, שמציעות תדלוק מהיר, ומבטיחות הטענה מהירה בעד רבע שעה.

ההטענה יכולה להתבצע בעמדות הטעינה הרבות שפזורות ברחבי הארץ במגוון מוקדים נוחים, ואף ניתן לרכוש עמדה טעינה אישית ולמקם אותה בחניה הפרטית שלכם, במקום העבודה, או בכל מקום בו תבחרו.

 

במה תלויה עלות ההטענה של מכונית טסלה?

ישנן מספר דרכים להטעין את מכונית הטסלה – בטעינות מהירות, רגילות, או פרטיות שאתם רוכשים לעצמכם עבור הבית או העבודה, ולכן המחיר של ההטענה משתנה בהתאם. המחיר עבור טעינה של המכונית, משתנה גם בהתאם לכל דגם, כאשר טעינה מלאה של דגם S תעלה כמעט כפול מדגם SD. לכן הן הדגם שאתם מחזיקים בו והן סוג ההטענה שאתם משתמשים בו ישפיעו על העלות וישנו את גובהה במקצת.

 

מה העלויות בממוצע של הטענת מכונית טסלה?

העלות הכללית של הטענת רכב טסלה אינה גבוהה ומסתכמת בכמה עשרות שקלים, בדומה לכל הרכבים החשמליים שקיימים כיום. הממוצע הוא בין 29-55 שקלים להטענה מלאה של מכונית טסלה, תלוי בסוג ההטענה וסוג המכונית. מדובר בסכום הוגן ונוח, כך שבעוד והמכונית עצמה יכולה לעלות מאות שקלים ולהיחשב כיקרה, תחזוקת הטענתה בחשמל שלה דווקא נוחה למדי.

עלות של הטענת מכונית הטסה בעמדות הsupercharger  המהירות של טסלה, ההטענה עומדת על כשקל אחד לכל קוט"ש. כך שבמכונית SR 3 לדוגמא, טעינה מלאה של המכונית תעלה רק 50 שקלים. מעבר לעמדות ההטענה הציבוריות הללו שמציעה טסלה, הטעינה המומלצת ביותר כלכלית היא עמדות הטעינה הפרטיות שניתן לשכור עבור כל בית, בטעינה איטית וממושכת.

 

לסיכום

לסיכום, עלות הטענת מכונית טסלה תלוי הן בדגם והן בסוג ההטענה. הממוצע ינוע בין 29-55 גם בהטענות מהירות. הטעינה המומלצת ביותר כלכלית היא בעמדות הטעינה הפרטית שניתן לשכור.

 

רכב משפחתי

באותו נושא
מה זה רכב תפעולי?
מה זה רכב תפעולי?

אנשי מקצוע רבים יכולים להפיק תועלת רבה מרכב תפעולי אמין ובטוח להובלת נוסעים, ציוד מכני וכלי עבודה בנוחות מירבית ותוך שמירה על בטיחותכם. מתאים במיוחד

קרא עוד »
טעינת רכב חשמלי
הכל על טעינת רכב חשמלי

ככל שהעולם הולך לקראת דרכי תחבורה ידידותיות יותר לסביבה, כלי רכב חשמליים הופכים לאופציה פופולרית יותר ויותר עבור נהגים רבים. עם זאת, בעלות על רכב

קרא עוד »