חיפוש

איך נתחיל את צעדינו הראשונים בעולם שוק ההון?

בתקופה האחרונה אנו עדים להתעניינות ערה בשוק ההון. גולשים רבים מבקשים לקבל אינפורמציה בנושא, שתאפשר להם להכיר בתחום מקרוב, לסגור עסקאות טובות ולייצר בסופו של דבר הכנסה גבוהה ללא מאמץ. מדריך זה עולה לאתר, כדי לסייע לטירונים שתרים אחר מידע רלוונטי. הישארו כאן ותגלו את הטיפים שיהפכו אתכם למומחים בתחום תוך זמן קצר.

 

הקדמה – תכירו את המושגים הבסיסיים

הצעדים הראשונים שלכם בשוק ההון מחייבים היכרות עם 3 מושגים בסיסיים שיאפשרו להתחיל בהליך ברגל ימין:

  1. פיקדון קצר מועד (פק"מ): תכירו את אפיק ההשקעה שמוצע על ידי הבנקים בישראל. זה יאפשר לכם לחסוך כסף עם ריבית קבועה לפרק זמן קצר (במרבית המקרים מדובר בשנה לכל היותר)
  2. סטופ לוס: זוהי פקודת מסחר שמובילה למכירת נייר הערך שברשותכם, כאשר הערך שלו ירד לשיעור שנקבתם. מדובר בפעולה שניתן לקבוע מראש, כדי ליהמנע ממעקב ידני אחר נייר הערך המדובר.
  3. טייק פרופיט: מדובר בפעולה הפוכה לזו שהוצגה לעיל. שכן, במהלכה, נייר הערך שברשותכם יימכר בזמן שהערך שלו יטפס לשיער שנקבתם מראש. פקודה זו תאפשר לכם ליהנות מעליית הערך של הנכס הפיננסי

הקדמה – תכירו את המושגים הבסיסיים 

תפתחו תיק השקעות

אי אפשר לעסוק בצעדים ראשונים שעליכם לבצע בשוק ההון מבלי לענות על השאלה הנפוצה הבאה: איך לפתוח תיק השקעות בחשבון מסחר עצמאי? נסביר שעליכם לבחור תחילה בבית השקעות ספציפי שבו התיק ינוהל.

יצירת קשר עם נציג תוביל אתכם למנהל התיק שלכם שיציג את אסטרטגיית ההשקעה המתאימה בהתאם לצורך ולאופק ההשקעה. נדגיש שכדאי לערוך בירור מעמיק טרם הבחירה, כדי שתוכלו להיות בטוחים שמדובר בחברה מקצועית ונחשבת.

 

תבצעו אפיון צרכים

זה לא סוד, כל מדריך השקעות קטנות למתחילים חייב לעסוק באפיון הצרכים של המשקיע הפוטנציאלי. שכן, זהו הליך בסיסי שיוביל אתכם להשקעה המתאימה ביותר. חשוב שתדעו שתצטרכו לשאול את עצמכם את השאלות הבאות בשלב זה:

  • איפה כדאי להשקיע?
  • מהם היעדים שאני שואף אליהם?
  • האם אני מוכן לקחת סיכונים?
  • מהו טווח ההשקעה בתיק? ועוד

 

בדקו את דמי הניהול

הגיע הזמן לבדוק את אחד הפרמטרים החשובים ביותר שצריכים להיבדק בעת הכניסה לשוק ההון – דמי הניהול. נדגיש שיש כל מיני שיקולים שצריך לקחת בחשבון טרם הבחירה. מדובר לצורך הדוגמא ברמת השירות של בית ההשקעות, תשואות של המוצר מהשנים הקודמות ועוד. חשוב לבדוק את כל הנושאים הללו באופן מעמיק ורק אז, לבצע את דריסת הרגל.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן המדריך שיסייע לכם לצעוד בהדרגתיות אל תוך עולם שוק ההון. כעת אתם מכירים באינפורמציה החיונית שתאפשר לכם לקחת חלק בהליך באופן בטוח ונינוח. נאחל בהזדמנות זו שתיישמו את הטיפים שהוצגו לעיל, כדי שתהפכו למומחים בתחום המבוקש תוך זמן קצר.

עולם שוק ההון

באותו נושא
5 שיטות לגיוס מוצלח! 
5 שיטות לגיוס מוצלח! 

גיוס כישרונות מוכשרים הופך להיות אתגר מרכזי עבור ארגונים. עם תחרות גוברת על עובדים מוכשרים והתפשטות תופעת העבודה מרחוק, מנהלי משאבי אנוש צריכים להפעיל אסטרטגיות

קרא עוד »
היי בוב
במהירות הקליק: יתרונות HR מודרני

בנוף העסקי המתפתח במהירות של היום, תפקידו של תחום משאבי האנוש (HR) הפך מכריע בהבטחת הצלחה ארגונית. פרקטיקות משאבי אנוש מודרניות חרגו מעבר למשימות אדמיניסטרטיביות

קרא עוד »