חיפוש

ניתוח קטרקט בלייזר

קטרקט זו מחלת עיניים נפוצה מאוד בגילאים מבוגרים. עם ההתקדמות בגיל, המנגנון השומר על כמות המים בעיניים נחלש, וכך נוצר הקטרקט הנפוץ. ישנם הליכים שונים לטפל בקטרקט והנפוץ ביותר הוא ניתוח. בשנים האחרונות נכנסה טכנולוגיית ניתוח חדשה לטיפול בקטרקט ועל כך באנו לפרט.

 

מהו קטרקט?

קטרקט היא מחלת עיניים נפוצה, ולמעשה מדובר על מחלה שבה עדשת העין נעשית עכורה. שקיפות העדשה היא התכונה החשובה ביותר שלה. ללא השקיפות הראייה נהיית עכורה וקשה. קטרקט יכול להגיע עד מצב של עיוורון, ובמדינות עולם שלישי זהו הגורם המרכזי לעיוורון. הקטרקט הוא פגיעה או היחלשות של המנגנון הטבעי השומר על כמות המים בעדשת העין. כאשר מנגנון זה נפגע, המים בעדשה לא מתנקזים מספיק ונהיים עכורים.

 

טיפול בקטרקט

הטיפול בקטרקט תלוי כמובן בשלב של המחלה. ישנה נטייה לחשוב שניתן לבצע את הניתוח בכל שלב, אבל כדאי לזכור שהוא מורכב הרבה יותר בשלבים מאוחרים. לכן מומלץ להתחיל את הטיפול בשלב מוקדם. ניתוח הקטרקט המסורתי כולל עשיית חתך קטן בעדשת העין, שאיבת הנוזל העכור והחלפת העדשה בעדשה מלאכותית. לאחרונה נכנסה טכנולוגיה חדשה של ניתוח קרטקט בלייזר. בניתוח הזה החתך הזעיר בעדשה נעשה על ידי לייזר ללא מגע ידי אדם.

ביצוע ניתוח קטרקט בלייזר

מה הם התסמינים לקטרקט ואיך מאבחנים אותו

התסמינים לקטרקט הם ירידה באיכות הראייה, סנוור יתר מאורות חזקים, טשטוש בנהיגת לילה, דלקת תוך עינית, אישון לבן כאשר מדובר בקטרקט מולד. תסמין נוסף וחשוב מאוד הוא שהראייה למרחקים קרובים עשויה להשתפר בזכות קטרקט. שינוי כזה גם מעיד על בעיה שיכולה להחריף בהמשך.

 

ניתוח קטרקט בלייזר

ניתוח קטרקט בלייזר הוא טכנולוגיה חדשה בה החליפו את החתך הפיזי שנעשה בעדשה בחתך בעזרת קרן לייזר. בניתוח המסורתי השתמשו בגלי קול (אולטרסאונד) בשביל לרכך ולפרק את העדשה, ובניתוח הלייזר משתמשים בחתכים הקטנים ובקרן עצמה בשביל לפרק את העדשה, מה שאומר שהחלקים המכריעים של הניתוח נעשים ללא מגע ידי אדם.

ניתוח קטרקט בלייזר הוא הליך פשוט וכמעט נטול סיכונים. הוא נעשה בהרדמה מקומית בעזרת טיפות אלחוש לעין וההחלמה ממנו מהירה ביותר וללא אשפוז. חשוב לזכור שישנם מקרים בהם ניתוח בלייזר לא מתאים למטופל. כאשר ישנן עיניים קטנות או עיניים מאוד שקועות, יתכן שהמנתח יעדיף את השיטה המסורתית.

 

סיכום

קטרקט זו תופעה שכיחה של עכירות העיניים. כמו במקרים רבים של מחלות שמתפתחות לאורך זמן ממושך, לעת זקנה רבים לא מטפלים במחלה ונשארים לחיות עם הירידה המשמעותית באיכות החיים. כדאי שתדעו שטכנולוגיות חדשות של ניתוח קטרקט מאפשרים הליך פשוט, ללא כאב ועם החלמה מהירה. אם אתם או מישהו מיקיריכם סובל מהבעיה הזאת, כדאי שתתעניינו באופציות הטיפול וכך תוכלו לשפר משמעותית את איכות החיים.

ניתוח קטרקט בלייזר

באותו נושא
6 סודות מניסיונו של HR
6 סודות מניסיונו של HR

עולם משאבי האנוש (HR) גדוש באתגרים, החל מגיוס עובדים ועד ניהול קונפליקטים, שמירה על תרבות ארגונית חיובית ועוד. לאורך השנים צברתי ניסיון רב בתחום וגיליתי

קרא עוד »