חיפוש

סימבוליות הפרחים – מה המשמעות מאחורי כל פרח

בשנים האחרונות, מוכרי פרחים רבים מעידים כי לעיתים הם נתקלים בקונים בעלי ידע אודות הסימבוליות של הפרחים.
קל מאוד לזהות אותם, הם ניגשים אל המוכר ויודעים בדיוק איך הם רוצים להרכיב את הזר שלהם.
מוכרי הפרחים, שבקיאים במשמעויות הנרחבות שעומדות מאחורי כל פרח, יכולים להבין מתוך בחירת הפרחים, עבור מי הם מיועדים, או מה הסיבה לכך שנבחרו דווקא הפרחים האלה.
אם תשאלו בחנות הפרחים הקבועה שלכם, תוכלו לשמוע ממקור ראשון כי קיימים קונים מעטים כאלה, שמכירים את הסימבוליות שמאחורי כל פרח.

היית רוצה להעמיק יותר אודות הסימבוליות של הפרחים?
הגעת למקום הנכון.

 

להלן פרחים נבחרים והסבר אודות הסימבוליות שלהם:

  • ורד

הורד ידוע כפרח שמתקשר לאהבה ותשוקה. צבעו הוורוד הבוהק מתאפיין ברומנטיקה ומתאים לגברים או נשים שמעוניינים לפנק את בן או בת הזוג ולהראות את אהבתם הרבה אליהם.

 

  • סחלב

בשנים האחרונות הסחלב הגיע לבתים רבים בישראל, הוא נהיה פרח נפוץ מאוד. מפתיע לשמוע כי המשמעות של הסחלב ביוונית היא 'אשכים'. למקרה שתהית מדוע, הסיבה לכך טמונה בצורה של השורשים שלו שנראים כאשכים.
בעקבות כך, הסחלב מסמל פוריות ובנוסף, הוא מסמל גם יוקרה.

 

  • צבעוני ההרים

צבעוני ההרים, או בשמו המקורי מהשפה הפרסית -"טורבן" (השם נובע מהמראה שלו, שמזכיר את הטורבן, כיסוי הראש המוכר). פרח זה מסמל אהבת אמת ונאמנות.

 

  • ציפורן

הציפורן מכונה גם כ"פרח האל" בגלל שביוונית, השם שלו הוא דיאנטוס, שם שמתקשר לאחד האלים היווניים. פרחי הציפורן מגוונים בצבעיהם, יש פרחים אדומים, סגולים, צהובים, לבנים ועוד צבעים רבים. כאשר לכל צבע יש משמעות משלו.
כל פרחי הציפורן מסמלים יופי וגאווה. אם ברצונך להתעמק בצבעים מסוימים של הפרח, בטח יעניין אותך לדעת כי הציפורן האדן מסמל אהבה והערצה. הסגול מסמל גחמה, הצהובים מסמלים דחייה או אכזבה והלבנים מסמלים אהבה טהורה ותמימות.
ניתן לראות כי בהקשר של הפרחים הציפורניים, ישנה סמליות רבה.

כעת יש לך את הידע שיאפשר לך לבחור בעצמך את הפרח שמתאים לך או לאדם לו תכננת לקנות את הפרח. ניתן להיכנס אל האתר של פיונה ולראות את מלאי הפרחים המגוון שקיימים בו.
כעת, לאחר קריאת מדריך זה, יש לך גם את האפשרות לייעץ לאחרים על הפרח שמתאים לאדם עבורו הם קונים את הזר.
אם למשל חבר קרוב שלך רצה לקנות עבור אמא שלו האהובה זר של ציפורן סגולה ליום ההולדת, תהיה באפשרותך למנוע ממנו מבוכה רצינית.
קודם, ניתן להסביר לו את המשמעות שעומדת מאחורי הציפורן הסגול, שאינה מתאימה כמתנה לאימא שהוא אוהב ומעריץ ולהציע לו חלופה אחרת, כמו ציפורן אדום שמסמל אהבה והערצה או ציפורן ורוד שמשמעותו אהבה של אישה או של אם.

 

וורד

באותו נושא