חיפוש

איסור נסיעה על רכב בשבת – מידע על ההלכה

תאמינו או לא, אבל בכדי להבין את המשמעות האמיתית של איסור נסיעה בשבת על פי ההלכה, אנחנו נצטרך קודם כל להבין משמעויות מכאניות במנועי רכבים.

נשמע מופרך? ממש לא! בואו נדבר על הסיבות לכך שההלכה אוסרת על נסיעה ברכבים בשבת.

אבל במקביל ובנוסף, גם נדבר על רכישת רכבים.

אז, בואו נבין כיצד איסור נסיעה בשבת מתקשר לנושאים מכאניים ולרכישת רכבים. אם אתם שומרי הלכה, וכנראה שאתם אכן שומרים על הלכות, אתם מעוניינים לדעת מדוע ה' ציווה אותנו לשבות בשבת ולא לנסוע ברכבינו, שעמלנו כל כך קשה בכדי לרכוש אותו ולהנות ממנו. ובכן, בין אם רכשתם רכב בעסקת ליסינג פרטי או תפעולי, כמובן שאסור לכם לנהוג בו בשבת על פי ההלכה. אבל מדוע? תאמינו או לא, הציווי של אי-הבערת אש בשבת מתקשר לנושא. בואו נבין כיצד, אבל "זהירות", מידע מכאני לפניכם! אל תדאגו, אנחנו נפשט את זה כמה שיותר.

 

קצת מכאניקה: כיצד התנעת הרכב מתקשרת להבערת אש בשבת?

כיצד הבערת אש בשבת מתקשר לנסיעה ברכב המשפחתי שלכם? מכירים את ההוא שם, ששוכן לו מתחת למכסה המנוע שלכם ברכב? כן, מנוע. בתוך המנוע מתבצעים תהליכים אשר כוללים שריפה של דלק. ברגע שאתם מכניסים את המפתח לסוויץ' של הרכב (ל-סטרטר), מתבצע ניצוץ בתות תאי הבעירה ברכב, אותם תאים אשר נקראים צילינדרים.

הבוכנה נעה בתוך הצילינדר בעזרת תהליכים של בעירה של דלק, וזה קורה בזמן שאתם מניעים את הרכב. בנקודה הזו, חכמים יבואו ויגידו את הדבר הבא: אז נמצא גוי של שבת שיניע עבורנו את הרכב, מה הבעיה? ובכן, זה לא אפשרי.

 

אם גוי של שבת יתניע את הרכב עבורי יהיה אפשר לנהוג בשבת?

בזמן הנסיעה עצמה עם הרכב שלכם, אותם תהליכים של שריפת דלק מתבצעים גם כן, מה שבעצם אומר שהאש מובערת כל הזמן וכל עוד הרכב מונע. ובכן, אחרי שהבנו מדוע איסור נסיעה בשבת תקף בכל רכב ובכל זמן נסיעה עם הרכב, בואו נבין משהו לגבי שריפת הדלק ברכבים.

ככל שהרכב יהיה מתוחזק פחות, ככה הוא ישרוף דלק בכמויות גדולות יותר. מה זה אומר מבחינתכם, הנהגים שצריכים לשלם חשבונות אשראי בסוף החודש? ובכן, זה אומר שאתם תעצרו בהרבה יותר תחנות דלק. וכמובן, יחד עם העובדה שהרכב ישרוף דלק בכמויות גדולות יותר, כנראה שאתם גם תבקרו יותר במוסך מאשר נהגים אשר נוהגים על רכבים מתוחזקים.

 

רכישת רכבים מתוחזקים והקשר להוצאות השנתיות שלכם

אם מדברים על רכישת רכב מתוחזק, מדברים על עסקאות ליסינג פרטי ב-2020. בנוסף לעסקאות ליסינג פרטי לרכישת רכבים לציבור הדתי, כמובן שמדברים גם על מימון 100% על רכישת רכב למגזר הדתי. בואו נגיד ככה, עם תנאי הליסינג שיש בימינו, אתם ממש לא אמורים לנהוג באיזשהו רכב ישן וחבוט, ששורף דלק בכמויות וגם מאלץ אתכם להכיר מקרוב את המוסכניק.

בנקודה הזו אנחנו רוצים שתכירו את חברת קפיטל מוטורס, שהיא למעשה סוכנות רכבים. מחפשים אחר רכב 7 מקומות לציבור הדתי? רכבים עם 7 מקומות למגזר הדתי הם אופציה נהדרת ושימושית מאוד, פרקטית ומהנה בפיקניקים בחול המועד.

 

יהיה כדאי לרכוש רכב למשפחה דתייה מסוכנות רכבים

שמעו לנו, בשורה התחתונה, אם אתם מחפשים אחר רכב משפחתי למשפחה דתייה, ליסינג פרטי יהיה האופציה הכי טובה עבורכם. תוכלו לדעת שאתם רוכשים רכב משפחתי למשפחה דתית שעבר תחזוקה נכונה, שהוא מתוחזק למשעי.

בסופו של דבר, אתם הרי רוכשים את הרכב מסוכנות רכבים בעלת מוניטין של שנים. אגב, באותן סוכנויות רכבים כמו קפיטל מוטורס ודומות לה, גם תוכלו לקבל ייעוץ לפני רכישת רכבים משפחתיים לדתיים. אם אתם בחיפושים אחר רכב משפחתי ולא בטוחים במה לבחור, קבלו ייעוץ מקצועי בתחום הרכב מחברת קפיטל מוטורס, או מכל חברה אחרת שתבחרו לרכוש ממנה את הרכב. לאחר שתקבלו את כל הפרטים שאתם צריכים, כמובן שיהיה מומלץ גם לבצע השוואת מחירים באופן מקיף. בין אם אתם מחפשים אחר רכב פרטי, מכנית SUV או ג'יפון עירוני, שיהיה בהצלחה וסעו בדרכים בטוחות. והכי חשוב, תהנו מהרכב החדש שלכם!

 

איש נוהג

באותו נושא