חיפוש

10 עובדות מפתיעות על איסלנד

איסלנד היא מדינה ייחודית ומרתקת עם היסטוריה ותרבות עשירה. מהנופים הטבעיים המדהימים שלה ועד לסצנת האומנויות והמוזיקה התוססת שלה, יש הרבה עובדות מפתיעות על איסלנד שהופכות אותה ליעד שחובה לבקר בו. במאמר זה, נחקור כמה מהעובדות המפתיעות ביותר על איסלנד.

 

באיסלנד נמצא הפרלמנט העתיק בעולם

לאיסלנד יש היסטוריה ארוכה של דמוקרטיה ויציבות פוליטית. למעשה, איסלנד היא ביתו של הפרלמנט העתיק בעולם, המכונה "אלת'ינגי". בית הכנסת הוקם בשנת 930 לספירה והוא פועל עד היום.

הפרלמנט העתיק ביותר באיסלנד

איסלנד היא ארץ של אש וקרח

איסלנד ידועה כארץ של אש וקרח בגלל המאפיינים הגיאולוגיים הייחודיים לה. המדינה היא ביתם של כמה מהקרחונים הגדולים בעולם, כמו גם הרי געש וגייזרים פעילים. השילוב של קרח ואש יוצר נוף טבעי מדהים שאינו דומה לשום דבר אחר בעולם.

 

האיסלנדים מאמינים באלפים

לאיסלנדים יש אמונה ארוכת שנים באלפים, או "אנשים נסתרים", שחיים בסלעים ובגבעות של המדינה. למרות שאמונה זו עשויה להיראות מוזרה לאנשים מבחוץ, היא נטועה עמוק בתרבות ובפולקלור האיסלנדית.

 

באיסלנד אין יתושים

עובדה נוספת לגבי איסלנד היא שאין בה יתושים. הסיבה לכך היא שהאקלים במדינה קר מכדי שהיתושים יוכלו לשרוד. זה הופך את איסלנד ליעד מצוין לפעילויות חוצות ללא מטרד של חרקים טורדניים.

 

סוסים איסלנדיים הם גזע ייחודי

סוסים איסלנדיים הם גזע ייחודי הידוע בגודלו הקטן, הפרווה העבה והמזג העדין שלו. הם מפורסמים גם בהליכתם הייחודית, המכונה "טולט", שהיא הליכה חלקה ונוחה שהופכת אותם לאידיאליים לרכיבות ארוכות.

 

איסלנד היא אחת המדינות הידידותיות לסביבה בעולם

איסלנד ידועה במחויבותה לקיימות וידידותיות לסביבה. המדינה מופעלת כמעט כולה על ידי מקורות אנרגיה מתחדשים, כמו אנרגיה גיאותרמית והידרואלקטרית. איסלנד היא גם ביתם של כמה מהאוויר והמים הנקיים ביותר בעולם.

לאיסלנדים יש מערכת שמות ייחודית

לאיסלנדים יש מערכת שמות ייחודית המבוססת על פטרונימים. המשמעות היא ששם המשפחה של אדם נגזר משם הפרטי של אביו. לדוגמה, אם לאדם בשם Jón יש בן בשם Ólafur, שם המשפחה של הבן יהיה Jónsson.

 

האיסלנדים קוראים יותר ספרים לנפש מכל מדינה אחרת

האיסלנדים ידועים באהבתם לספרות ולקריאה. למעשה, האיסלנדים קוראים יותר ספרים לנפש מכל מדינה אחרת בעולם. אהבת הקריאה הזו באה לידי ביטוי בסצנת האמנות והתרבות התוססת של המדינה.

 

הזוהר הצפוני הוא מחזה נפוץ באיסלנד

אחת מתופעות הטבע המדהימות בעולם היא הזוהר הצפוני, או אורורה בוריאליס. איסלנד היא אחד המקומות הטובים בעולם לראות את הזוהר הצפוני, עם תצפיות קבועות לאורך כל השנה.

 

איסלנד היא ביתם של כמה מהמעיינות החמים הטובים בעולם

הגיאולוגיה הייחודית של איסלנד הופכת אותה לביתם של כמה מהמעיינות החמים הטובים בעולם. המדינה היא ביתם של מספר מעיינות חמים טבעיים, כולל הלגונה הכחולה המפורסמת. מעיינות חמים אלו הם לא רק מרגיעים ומתחדשים, אלא יש להם גם תכונות מרפא בשל תכולת המינרלים הגבוהה שלהם.

 

סיכום

איסלנד היא מדינה מרתקת וייחודית עם היסטוריה ותרבות עשירה. כדאי לכם לדעת הכל על איסלנד – מהנופים הטבעיים המדהימים שלה ועד למחויבותה לקיימות וידידותיות לסביבה, יש הרבה עובדות מפתיעות על איסלנד שהופכות אותה ליעד שחובה לבקר בו. בין אם אתם מתעניינים בהיסטוריה, תרבות או טבע, יש משהו לכל אחד באיסלנד.

על איסלנד

באותו נושא
קֶמפִּינג
8 טיפים לקמפינג מוצלח

קמפינג הוא דרך נפלאה להתחבר מחדש לטבע, להירגע וליצור זיכרונות מתמשכים עם יקיריהם. עם זאת, טיול קמפינג מוצלח דורש תכנון והכנה מדוקדקים. מבחירת ציוד המחנאות

קרא עוד »
אתרי נופש
אתרי נופש מומלצים

אם אתם מתכננים חופשה בחצי האי סיני, אז קודם כל – דעו כי בחרתם את היעד המושלם לחופשה. סיני תעניק לכם רוגע ושלווה, אשר לחלוטין

קרא עוד »
שקיעה
סיני, זאת השאלה

הגיע הזמן לווידוי – אנחנו אוהבים את סיני. אוהבים אהבת נעורים, מעט אידיאליסטית אך כנה ואמיתית לחלוטין. אוהבים כבר הרבה זמן וכנראה זה לא עומד

קרא עוד »
חוף ים
מדריך קצר לסינאיסט הרשמי

 החלטתם שאתם עוזבים כרגע את הרעיון של נסיעה לחו"ל ונוסעים לסיני. חברים, ברכות, אתם נמצאים באחוז הנכון ביותר של אוכלוסיה. כי התורים בנתב"ג זה לא

קרא עוד »