חיפוש

2 פרמטרים לבנייה ירוקה

בנייה ירוקה הפכה להיות שם דבר בשנים האחרונות. נדמה כי יותר ויותר קבלנים מעדיפים לבצע בנייה באמצעות הליך שכזה. בשורות הבאות נציין בפניכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת בנושא ונרחיב באופן מעמיק אודות 2 הפרמטרים לבנייה ירוקה. הישארו אתנו ותקבלו את כל הפרטים שרציתם לדעת.

 

הרקע לכתיבת המדריך

מדריך זה נכתב לאחר שקיבלנו מספר רב של פניות מצד גולשים שקוראים את המדריכים שלנו באופן קבוע. הם ציינו בפנינו כי הם רוצים לדעת פרטים מעמיקים אודות הפרמטרים לבנייה ירוקה וכי הם לא מצאו על כך מידע ברחבי הרשת. כידוע, אנו משתדלים להיענות לבקשות של הקוראים המתמידים שלנו.

כך שהחלטנו לבדוק את העניין באופן מעמיק ולחזור עם תשובות מספקות. אם אתם זקוקים למידע זה, תדעו שאתם צריכים להוקיר תודה לגולשים אחרים. שכן, בזכותם, מדריך זה רואה אור והוא צפוי להוביל למודעות בנושא.

 

מהו הפרמטר ה – 1 לבנייה ירוקה?

בנייה ירוקה נקראת לא פעם גם בשם דומה, אדריכלות ירוקה והיא צריכה להיעשות תוך פרמטרים מדויקים. שכן, הפרמטרים הללו מאפשרים לבדוק שאכן מתקיימת בנייה שכזו. הפרמטר הראשון והחשוב ביותר לדעתנו הוא המים. מדובר בפרמטר שהוא תת קטגוריה של תקן 5281. תקן זה נכתב בשנת 2005 והוא מתייחס לשני סוגים של מבנים:

  • מבני מגורים
  • מבני משרדים

ראוי לציין כי הפרמטר שבו אנו מתמקדים כעת נוגע לצריכה חכמה של מים במבנים אלו.

 

מהו הפרמטר ה – 2 לבנייה ירוקה?

הפרמטר השני לבנייה ירוקה נוגע לאנרגיה. אם לדייק, ניתן לומר כי הבנייה הירוקה צריכה להיות כזו שמאפשרת לחסוך בסופו של דבר באופן משמעותי ביותר באנרגיה. ניתן להתמקד למשל בחשמל. ההתקנה של מזגן שמותקן בבנייה ירוקה מאפשרת לחסוך ב- 30% מצריכת החשמל לעומת בבניה רגילה.

 

בנייה ירוקה – שומרת על כדור הארץ

בחירה בבנייה ירוקה מביאה בעצם לשמירה על כדור הארץ. שכן, מדובר בבניה שמאפשרת לחסוך בחשמל, מים, אנרגיה ועוד. אם מעתה ואילך כל הבניינים שיוקמו ברחבי העולם יהיו בעלי תקן של בנייה ירוקה, נוכל להפוך את כדור הארץ להיות הרבה יותר ירוק ובריא ממה שהוא היום.

ההמלצה שלנו עבורכם, קוראים יקרים היא לבחון באופן מעמיק את אופן הבנייה של הדירה שאתם עתידים לרכוש. שכן, אם אתם מתכננים לקנות דירה בקרוב, כדאי שתהיו בטוחים שמדובר בבניין ירוק ששומר על כדור הארץ ומאפשר לכם להרגיש הרבה יותר טוב עם עצמכם.

 

כמה מילים לקראת סיום המדריך

עד כאן המדריך המקיף שהציג בפניכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת על הפרמטרים שבאים לידי ביטוי בעת בנייה ירוקה. כעת, כשיש לכם את כל הפרטים, אתם יכולים לשתף את הסובבים אתכם ולהעלות את המודעות בכל הנוגע לבנייה מסוג זה.

אדריכלות ירוקה

באותו נושא