חיפוש

3 דגמי מעשנות מובילים בישראל

עישון בשרים כבר הפך מזמן לאחד הסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות קולינרית שניתן להשיג, ועבור רבים מאתנו הדבר הפך להרבה יותר מתחביב והגיע לכדי דרך חיים. ברור אם כן מדוע אנשים רוצים להשקיע במעשנת בשר משל עצמם, שתאפשר להם להפוך את חווית הכנת הבשר לחוויה שאין כדוגמתה. בשביל זה, אתם צריכים לדעת באיזו מעשנה נכון להשקיע – ואנחנו כאן בשביל לעזור עם 3 דגמי מעשנות שחשוב שתכירו.

 

מעשנה בחצר? חלום של רבים מאתנו

אחרי שנים רבות בהן עישון בשר היה מנת חלקם של מפעלים ומסעדות מיוחדות בלבד, בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים פרטיים משקיעים במעשנת בשר משל עצמם. מעשנות בשרים מובילות נמצאות כיום בהישג ידם של רבים מאתנו, וכך אנחנו בוחרים להגשים את החלום שלנו ולהשקיע במעשנת בשר איכותית בחצר שלנו. בשלב הזה רבים בטח מתלבטים כיצד לבחור במעשנה הנכונה ביותר עבורם – וחשוב להכיר את דגמי המעשנה המובילים בישראל בכדי לבחור נכון.

 

מעשנת העץ הטובה בישראל – מעשנת ווד פלאט D700

המעשנות המובילות והנחשבות בעולם היום הן מעשנות עץ, המבוססות על בעירה של שבבי עץ דחוסים ומיוחדים המכונים "פלאטס", שמעניקים לבשר טעם מעושן ייחודי. לרוב, מעשנות ווד פלאטס הן מעשנות נוחות מאוד לתפעול גם ברמה הביתית – והתוצאות הן "ללקק את האצבעות". המעשנה האיכותית והמובילה בשוק הישראלי כיום היא מדגם D700 של חברת ZGRILL – מעשנה נוחה לתפעול, ניידת, עם מקום רב להכנת בשר ולאחסון הבשר, ועם משטחי עבודה נלווים.

 

אם אתם מעדיפים מעשנה קרמית, ההמלצה היא על D-EGG של חברת וובר

מעשנת הבשר הקטנה ביותר והמתאימה ביותר למרחבים קטנים (אך גם היותר מורכבת לתפעול) היא המעשנה הקרמית – מעין מיכל קרמי בגודל בינוני אליו מכניסים את הבשר לעישון ומתחילים בחימום. הדגם הקומפקטי והנוח ביותר לשימוש מסוג זה בישראל הוא דגם D-Egg 33 ס"מ, שנותן תוצאות מקצועיות אבל אפשר לשים גם בתוך חצר אחורית קטנה.

 

מחפשים מעשנת פחם מקצועית? כדאי להכיר את ה-Weber 57

מעשנות פחם הן מעשנות מקצועיות, שמאפשרות שליטה מלאה על כל פרמטר בתהליך העישון – החל בכמות החמצן ואחוזי הלחות בתוך המעשנה ועד לטמפרטורת העישון. מעשנות אלה הן כבדות וצריך ללמוד לתפעל אותן, אך התוצאות שלהם מעולות והן פופולריות במיוחד בישראל. הדגם המקצועי של חברת וובר – Weber 57, מתאים לעישון רטוב ואחיד של עד 20 קילוגרמים של בשר, וכך הוא מתאים גם לצרכים פרטיים וגם אם אתם רוצים לארח או לעשות אירוע.

 

כל מה שנשאר לעשות הוא לבחור במעשנה הנכונה

כשאתם מכירים טוב יותר את סוגי המעשנות הפופולריים בשוק היום, אתם יכולים לבחור בצורה הנכונה ביותר את המעשנה הבאה שלכם. לא תאמינו עד כמה הדבר ישדרג במהרה את איכות החיים שלכם, דרך השקעה איכותית בבשר ברמה הגבוהה ביותר.

 

מעשנת בשרים

באותו נושא