חיפוש

3 יתרונות בהסכם יחסי ממון

לפני שיוצגו בפניכם היתרונות בהסכם יחסי ממון, נביא תחילה הסבר אודות ההסכם. מדובר בהסכם מפורט שבמסגרתו בני הזוג מחליטים באיזה אופן תתבצע החלוקה של הרכוש שלהם במקרה והם יחליטו להיפרד בהמשך, על ההסכם יכולים לחתום זוגות נשואים וגם כאלו שאינם נשואים (ידועים בציבור).
זוגות רבים אינם מודעים ליתרונות שקיימים בעת חתימה על הסכם יחסי ממון.
לעיתים ישנם זוגות שנמנעים מלהגיע לעורך דין בכדי לחתום על הסכם זה. חלקם רואים את ההסכם כעניין מסורבל שעלול להביא אותם למצב של תסכול וריב בעקבות אי הסכמים על חלוקת הרכוש או על ירושות שניתנו לאחד מבני הזוג.
חשוב מאוד לערוך הסכם ממון, למרות הקושי שלעיתים כרוך בדבר (המחשבה על פרידה בהמשך).

 

אספנו עבורכם 3 יתרונות בחתימה על הסכם יחסי ממון:

  1. הגנה מפני נושים

לעיתים קורה שאחד מבני הזוג נקלע לקשיים כלכליים בשלב מסוים בחיים. לא חסרות סיבות למצב זה, זה יכול לקרות בעקבות עסק שנסגר והותיר אחריו חובות לעובדים או בעקבות לקיחת מספר הלוואות ללא חישוב נכון של ההוצאות ועוד. במצב כזה, במהלכו אחד מבני הזוג מוצא עצמו עמוק בחובות, בת הזוג יכולה להרגיש בטוחה מכיוון שיש לה הגנה משפטית מפני פגיעה בזכויות שלה.

 

  1. שקט נפשי

אמנם אותם רגעים של החתימה עלולים להיות קצת מתוחים עבור כמה מכם, יכולות לעלות תהיות, יכולים להיווצר וויכוחים אודות חלוקת פריטים מסוימים שקניתם ביחד במהלך השנים המשותפות שלכם. אך דעו לכם, שעדיף להתווכח על החלוקה הזו כאשר הזוגיות שלכם במקום בטוב ויציב ואתם יושבים אחד ליד השני באהבה ובכמיהה להמשיך את חייכם המשותפים. מצב זה עדיף מאשר שתמצאו את עצמכם, בשלבי הפרידה, יושבים כל אחד בצד השני של השולחן עם שני עורכי דין, אחד שמלווה כל אחד מכם בזמן שאתם מתווכחים על כל הפריטים המשותפים שלכם, כאשר שניכם כעוסים וחסרי סבלנות אחד כלפי השני.
הסכם ממון מאפשר לשניכם להמשיך בחיי הזוגיות שלכם ברוגע ובידיעה שאין לאף אחד מהצדדים אינטרס כלכלי מכיוון שהכול כבר נרשם ונחתם.

 

  1. חיסכון כלכלי

הסכם יחסי ממון ימנע הוצאות כלכליות מיותרות בהמשך הדרך. במקרה (וחלילה) תיפרדו בהמשך הדרך, ימתין עבורכם הסכם הממון שחתמתם עוד בתחילת דרככם ולא תצטרכו לממן עורכי דין לכל צד בשביל להתנגח אחד בשני, כך נחסך לשניכם זמן יקר והוצאות כספיות גבוהות שבדרך כלל משולמות על ידי הזוג בעת הליך משפטי שכזה.

ישנם יתרונות נוספים לחתימה על הסכם יחסי ממון, אך המקום צר מלהכיל.
במידה ואתם מעוניינים לשמוע פרטים נוספים ואתם מחפשים עו"ד שיכול לעזור לכם בתחום זה, כדאי לפנות אל עו"ד אסתר שלום שמתמחה בין היתר, בהסכם יחסי ממון. היא תוכל לייעץ לכם ולענות לשאלותיכם.

 

ריב על רכוש

באותו נושא