חיפוש

3 צעצועים שיעשירו את הידע של ילדכם

כבר אלפי שנים שבני האדם מספקים לילדים שלהם צעצועים. עד לא מזמן הצעצועים נועדו למטרה אחת מאוד פשוטה: פשוט להעסיק את הילדים ולתת שקט להורים שלהם. אבל לפני כמה עשרות שנים החלה להיכנס הבנה חדשה: למה לא לנצל את הצעצועים כדי לסייע לילדים שלנו להתפתח וללמוד עוד ועוד.

הרי מדובר על גיל קריטי בחיים שבו הילדים שלנו רוכשים את כישורי החיים הבסיסיים ביותר, ולמה לא להרוויח 2 ציפורים במכה אחת?

 

מה הרעיון בצעצועים חינוכיים?

כמו שהסברנו קודם, השנים הראשונות לחיי הילד הם שנים מאוד קריטיות. בשנים הללו הוא רוכש את כל המיומנויות הכי בסיסיות שילוו אותו במהלך החיים. החל ממוטוריקה עדינה, דרך תכנון של כמה צעדים קדימה, מיומנויות חברתיות, ועוד. אז אספנו כאן עבורכם כמה רעיונות נהדרים לצעצועים שיסייעו לילד שלכם להתפתח וללמוד בצורה נעימה וכיפית.

צעצועים חינוכיים

מגדל למידה

מגדל למידה הוא כמו סולם קטן ובטיחותי שמותאם במיוחד לילדים קטנים. זהו בעצם שילוב של מגדל וסולם כך שהילד יכול לטפס דרכו, אבל הוא לא יכול ליפול ממנו. לרוב, גובהו של מגדל הלמידה הוא כ- 90 סנטימטרים, והילד יכול לעמוד על המשטח העליון שבו.

המגדל מסייע לילד בעצם להצטרף לעולם של הגדולים ולהיות חלק אינטגרלי ממנו. אחד המקומות הכי פופולריים לשימוש במגדל למידה הוא במטבח, כך הילד יוכל לראות מה ההורים שלו מכינים, ואפילו בשלבים מתקדמים יותר גם למזוג לעצמו כוס מים או לשטוף ירקות.

 

גלשן איזון

גלשן איזון מסייע מאוד לילדים לתרגל את שיווי המשקל שלהם, אחת המיומנויות הכי חשובות שצריך לפתח, ושילדים רבים סובלים מלקות מסוימת בתחום שלה. מדובר על צעצוע שהילדים צריכים להתאזן עליו בצורה מדויקת. הצעצוע גם יסייע לילד להתפתח מבחינה פיזית ולהפעיל את הגוף שלו, וגם ירחיק אותו מהמסכים ומצריכה לא מבוקרת של מדיה.

חשוב כמובן להשגיח על הילד בזמן השימוש ולראות שהוא לא עומד במקום גבוה מדי ומסכן את עצמו. את גלשן האיזון, ועוד צעצועי העשרה רבים, תוכלו למצוא כאן בקישור הזה בייביסליפ.

גלשן איזון

פינת יצירה

אחת התכונות הכי מקסימות אצל ילדים, שלצערנו ככל שמתבגרים הולכים ומאבדים אותה, היא תמימות ודמיון. פינת יצירה מאפשרת לילדים להביע ולבטא את עצמם בצורה הכי טובה, ולהפוך את כל הדמיונות שלהם ליצירות קסומות. פינת יצירה ייעודית לילד היא מרחב מוגן ופרטי מבחינתו שאף אחד לא יכול לחדור אליו. כך יהיה לילדים שלנו מקום נוח ונעים לצייר וליצור בו, ואנחנו לא נדאג שהם מלכלכים את הרהיטים או מקשקשים על הקירות.

 

סיכום

השנים הראשונות לחייו של הילד הם שנים קריטיות להתפתחות שלו מבחינה פיזית וקוגניטיבית. חשוב לנסות לרכוש לו צעצועים שלא סתם יתפסו את תשומת ליבו ויעניקו לנו כמה דקות שקט, אלא גם ילמדו ויפתחו אותו.

יֶדַע

באותו נושא