חיפוש

4 סוגים של גידולים בעיניים ודרך התמודדות

קיימים מגוון רחב של גידולים. שפירים, קדם ממאירים או ממאירים. גידולים יכולים להופיע על פני שטח העין והם יכולים להיות נגע, מסה, גוש או פצע בתוך העין. חשוב לדעת כי הגידולים הללו לרוב לא גורמים לסימפטומים ראייתיים. הם לרוב לא יגרמו לטשטוש ראיה או לפגיעה בשדה הראיה. חשוב להבדיל בין גידול של שטח פני העין לבין גידולים בתוך העיניים. אנחנו נדבר היום על 4 סוגי גידולים בעיניים ועל דרך התמודדות.

 

1. גידולים מלנוציטיים של הלחמית

מלנומה של הלחמית היא גידול ממאיר אשר מסכן חיים. לרוב זהו גידול אשר מופיע בגיל מבוגר יותר. אלו הם גידולים בעין אשר נפוצים יותר בקרב אנשים בהירים. בהתחלה, הגידול נראה כמו פיגמנטציה שטוחה על שטח פני העין וממנו יכולה לצמוח מלנומה. טיפול לזה הוא כריתה כירורגית בתוספת טיפולים מקומיים כמו לדוגמה כימותרפיה בטיפות.

 

2. קרצינומה של הלחמית

קרצינומה של הלחמית הוא סוג גידול אשר חודר לשכבות העמוקות של העין. הוא אפילו עלול לחדור לתוך העין עצמה ואף לשלוח גרורות מרוחקות. גם הגידול הזה נפוץ יותר בקרב אנשים מבוגרים ובקרב בהירי עור אבל חשוב לדעת כי יש מקרים שבהם כהי עור גם סובלים מזה. זה בדרך כלל מופיע אצל אנשים שמערכת החיסון שלהם מדוכאת. הטיפול המקובל דומה לטיפול לגידולים מלנוציטיים של הלחמית.

קרצינומה של הלחמית

3. לימפומה של הלחמית

לימפומה של הלחמית הוא גידול ממאיר. הגידול הזה נחשב פחות מסוכן ביחס לגידול מלנומה וקרצינומה של הלחמית. הגידול הזה נראה כמו שכבה דקה ורדרדה שיכולה להיות חבויה תחת העפעף.

ברוב המקרים הגידול מופיע רק בלחמית, אבל במקרים מסוימים נוכל למצוא את הגידול גם באתר אחר חוץ עיני. הטיפול משתנה לפי גודל הגידול וגם לפי מיקומו.

 

4. נקודת חן תוך עינית

גידול זה הוא גידול שפיר, יחסית שכיח. הסיכון עולה כאשר מופיעים נוזלים מעל הגידול וגם כאשר מופיעים סימפטומים ראייתיים. אם הגידול נמצא בסמיכות לראש עצב הראיה, הסיכון גם כן יעלה. במקרים אלו של נקודת חן בקרקעית העין, חשוב מאוד לפנות לאונקולוג עיניים כדי שהוא יבדוק אתכם ויעריך סיכונים.

 

לסיכום

קיימים מגוון רחב של גידולי עינים. גידולים כמו לדוגמא גידולים מלנוציטיים של הלחמית, קרצינומה של הלחמית, לימפומה של הלחמית וגם נקודת חן תוך עינית. חשוב לדעת כי קיימים עוד מגוון של גידולים ושאלו הם רק חלק מהם.

במקרה ואתם חוששים במשהו, המלצה שלנו הוא שתפנו לרופא אשר יבדוק אתכם. כך תוכלו להיות רגועים יותר ובמקרה הצורך תוכלו לטפל בזה בצורה הטובה ביותר. הבריאות שלנו חשובה ואנחנו צריכים לבדוק את עצמנו. קל מאוד להיות שאננים ולדחות את זה למאוחר יותר אבל עדיף להיות אחראים, לבדוק את מה שצריך ופשוט לטפל במידת הצורך. אז אם אתם חושדים במשהו, אל תחשבו פעמיים ופשוט תפנו לרופא!

נקודת חן תוך עינית

באותו נושא
kamagra
יתרונות וחסרונות של קמאגרה

קמאגרה, תרופה פופולרית לטיפול בהפרעות זקפה, זכתה לתשומת לב משמעותית בזכות יעילותה בסיוע לגברים להשיג ולתחזק זקפה. עם זאת, כמו כל תרופה, חשוב לשקול את

קרא עוד »
עקיצות פשפשים
7 דרכי טיפול בעקיצות פשפשים

עקיצות פשפשים יכולות להיות מעצבנות ואי נוחות להפליא, ולגרום לאדמומיות, גירוד ולעיתים אפילו לנפיחות. למרות שמניעה היא האסטרטגיה הטובה ביותר למנוע עקיצות פשפשים, הן עדיין

קרא עוד »