חיפוש

4 תקלות שיפתור לכם טכנאי מזגנים

המזגן הוא החבר הכי טוב של המשפחה הישראלית המצויה, ברוב חודשי השנה – וכאשר צצה בו בעיה או הוא מתחיל להראות סימני עייפות – חובה להביא הביתה טכנאי מזגנים מוסמך שיעיף בו מבט מקצועי וברמת הצורך יטפל בו בשביל שיחזור לעבוד כמו שצריך ולהקל עליכם בחיי היום- יום במזג האוויר הישראלי. אילו תקלות שונות יכול לפתור טכנאי מזגנים? ולמה צריך אותו בכלל? כל הפרטים על כך במאמר הבא.

 

מדוע צריך טכנאי מזגנים?

ישנם תחומים רבים בעולם שניתן להתנסות בהם בתור אנשי עשה-זאת בעצמך: שיפוצים קלילים בבית, צביעה של רהיטים, הכנת בגדים ותכשיטים ובנייה של חפצים קטנים – אבל כאשר מדובר בתחום סבוך ומורכב כמו מוצרי חשמל – כאן צריך לשים את הגבול.

גם אם יש לכם שתי ידיים ימניות ומוכשרות במגוון של תחומים, התעסקות רכיבים אלקטרוניים ומנגנונים שיש בתוך מוצרי חשמל, הוא תחום בו חובה להביא איש מקצוע מומחה בתחום. התעסקות בחשמל שאינה על ידי גורם מוסמך עלולה לגרום לפציעות חמורות, ולכן תצטרכו טכנאי מזגנין במידה וישנה בעיה כלשהי עם המזגן שלכם.

מזגן

אילו תקלות יפתור לכם טכנאי מזגנים?

אז איל תקלות מצריכות מכם לקרוא לטכנאי מזגנים? איגדנו עבורם את ה-4 העיקריות שיצריכו איש מקצוע:

 

מזגן שהפסיק לעבוד כליל

במידה ואתם באים לנסות להדליק את המזגן כרגיל, אבל הוא לא מגיב – יש צורך לקרוא לטכנאי מזגנים. כמובן שכדאי קודם כל לבדוק שהבטריות בשלט תקינות, ושלא הייתה איזו הפסקת חשמל שגרמה לכך שהמזגן לא מקבל מתח חשמלי מהארון המרכזי. אבל במידה והעניין לא מסתכם באחת מהבעיות האלו – חשוב לקרוא לטכנאי.

 

מזגן מטפטף ונוזל

כאשר המזגן מטפטף או נוזל, חשוב לקרוא לטכנאי מזגנים, שכן מים וחשמל אינם הולכים יחד והם מהווים סכנה ממשית אם הם נפגשים. טכנאי מזגנים יוכל להבין האם מזגן מטפטף בגלל שיש לו בעיה בפילטרים, בצינור הניקוז (אולי הוא סתום או תקול), או הרדיאטור שבתוך המזגן עושה בעיות ומצריך טיפול.

 

מזגן שעושה רעשים חריגים

כולנו מכירים כבר את הרעש השגרתי שהמזגן שלנו מפיק – אך אם ניגשתם להפעיל אותו יום אחד ואתם מזהים שהרעש שיוא ממנו הוא חריג ולא רגיל כלל, חשוב שתקראו לטכנאי שיבין מדוע מנוע המזגן מתנהג ככה ומה צריך לעשות כדי להשיב אותו לקדמותו. חשוב לא להמתין עם זה כי המזגן עלול להינזק משמעותית.

 

ריחות חזקים מהמזגן

המזגן מפמפם אוויר לכל הבית שלנו, וכאשר הוא מוציא ריח רע – מרגישים את זה בכל רחבי הבית. כאשר אתם מזהים ריחות לא רגילים או מסריחים במיוחד הממזגן, חשוב לקרוא לטנכאי שיבצע עבודת ניקוי יסודית ויפרק את כל מה שניתן כדי להבין מהיכן הריח מגיע.

 

לסיכום

אמנם ישנם דברים שניתן לפתור לבדנו או לפחות שללול ללא איש מקצוע, אך תופעות כמו ריח רע מהמזגן, מזגן שלא עובד כלל, ומזגן שמשמיע רעשים חריגים הם מצבים בהם צריך לקרוא לטכנאי מזגנים מוסמך.

ביטוח הבריאות שלך

באותו נושא