חיפוש

5 משרות סטודנט מעניינות

מי אמר שסטודנטים לא יכולים לעבוד בעבודות מעניינות? אפילו מומלץ! בדרך שמדובר בעולמות ההייטק. אם הינכם יושבים על ספסלי לימודי ההנדסה השונים ומחכים לסיומם על מנת לגעת בעולם הזוהר כדאי שתדעו שמוטב ואפשר להתחיל ממש עכשיו במהלך התואר.

 

איך עובדים כסטודנטים בהייטק?

בחרתם במוסד לימודים שנראה לכם מתאי, יוקרתי ואיכותי – מעולה. עכשיו כדאי שתדעו כמה דברים – כשתסיימו את התואר תקראו בשוק העבודה "בוגרים חסרי ניסיון" – המשרות המוצעות להם קיימות אך לא מציפות את השוק ולכן הדרך הטובה ביותר להשתלב בשוק העבודה עם סיום התואר היא להתחיל לצבור ניסיון במהלך התואר.

 

איך ומתי מתחילים?

חברות הייטק אוהבות להעסיק סטודנטים למשרות חלקיות לטווח ארוך לכן מומלץ להתחיל לחפש משרות סטודנט הייטק שנותרו לכם לפחות שלושה סימסטרים עד לסיום התואר. בשנה הראשונה אתם יכולים להישאר רגועים מכיוון שהיא עוסקת במקצועות תיאורטיים  ובסיסיים שלא יספקו לכם את המידע והכלים לעבודה. כדאי להשקיע בשנה הראשונה ולהתרכז יותר בלימודים מאשר בעבודה.

 

פרוייקטים עצמאיים

עוד דרך לצבור ניסיון למען כניסה חלקה לשוק העבודה היא עבודה עצמאית,  ראשית שימרו על ממוצע גבוה בתואר וכך תוכלו להתקבל לעבודה גם ללא ניסיון קודם ובנוסף בנו אתר PHP  מורכב, תוכנה על פי מודולים מובנים או התקדמו בעולם הקוד הפתוח. תוכלו לצרף אחד מאלו או אחרים לקורות החיים והזכירו זאת בראיון עבודה.

 

5 משרות מעניינות לסטודנטים

  1. משרה לסטודנט/ית להנדסה – סיוע למהנדסי איכות בחברה, התנהלות מול ספקים, איסוף וניתוח נתונים, תמיכה בביקורות איכות.
  2. ANALYST – איסוף נתונים, ארגונם וניתוחם עבור צרכים שונים של החברה.
  3. התמחות בעולם ה WEB.
  4. תמיכה במעבדת QA.
  5. מתאמי גיוס בתחום שירות לקוחות ותמיכה.

משרות אלו ועוד רבים יקדמו כל סטודנט\ית שמתחיל לעבוד בזמן הלימודים לעבר כניסתו לשוק העבודה. חשוב לזכור שאם בחרתם לעבוד תוך כדי הלימודים ולצבור נסיון אין זה מבטל את החשיבות של ממוצע לימודים גבוה מעל 85 אשר מהווה פרמטר משמעותי בקבלה לעבודה.

 

טיפים למציאות עבודה

  • קורות חיים מעודכנים – הדבר הראשון שהמעסיק הפוטנציאלי פוגש הוא קורות החיים ולכן חשוב שתציינו בהם את שמות הכלי, השפות והטכניקות שהנכם מכירים כבר וכמובן אם קיים כל נסיון מעשי בהם צרפו אוו גם.
  • מפה לאוזן – חברות רבות עובדות בשיטת "חבר מביא חבר" לכן פתחו את האוזניים במקומות הנכונים ובדקו עם מכרים על משרות פנויות.
  • מתחילים מלמטה – גם אם אתם שואפים להיות מהנדסי תוכנה וקיבלתם תפקיד QA קחו אותו והתקדמו בחברה עם הזמן.

 

לסיכום

תקופת הלימודים הינה הצעד הראשון שלכם בעולם המקצועי, כמובן שחשוב ללמוד במוסד טוב שמכין את הסטודנטים שלו ליום שאחריי ובנוסף לשמור על ממוצע גבוה, לנסות את עצמכם במשרות סטודנט במהלך התואר ובכך להתקדם בצעד ענק לעבר הקריירה.

תכנות

באותו נושא
תואר ראשון בקולנוע
למה כדאי ללמוד קולנוע?

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה משמעותית בכל הנוגע להתעניינות בלימודי קולנוע. גולשים רבים מבקשים לקבל המלצות למכללות שבהם ניתן ללמוד את התחום, בעוד אחרים מבקשים

קרא עוד »
ללמוד קורס Python
איפה מומלץ ללמוד קורס פייתון?

שפת התכנות פייתון היא אחת משפות התכנות המבוקשות ביותר בתעשייה. למעשה, בימינו החלו ניצנים של תכנית לימודים, המכשירה לפייתון כבר מגילים צעירים ביותר לרבות בתי

קרא עוד »
תלמידה
מכללה ללימודי ביטוח

אחת מהנקודות הכי חשובות שיש לנו בחיים זו הנקודה שבה אנחנו בוחרים מקצוע לחיים. זו בחירה שמשפיעה על המשך החיים שלנו ברבדים שונים: איזה אנשים

קרא עוד »