חיפוש

5 סיבות שעליהן ניתן לתבוע עו"ד

נגרם לכם נזק כתוצאה מרשלנותו של עורך הדין שלכם בניהול המשפט? שוקלים לתבוע עו"ד? 5 סיבות שעליהן ניתן לתבוע עו"ד. בואו נתחיל.

 

הקדמה

לקחתם עורך דין שייצג אתכם במשפט. אך העורך דין טעה והתרשל בייצוגכם. חושבים שקיימת עילה לתביעה? כדי להצליח לזכות בתביעה, עליכם להוכיח כי העורך דין אכן נהג ברשלנות, אשר זו הובילה להפסדכם במשפט, ובשל כך גרמה לכם נזק.

 

ביטוח אחריות מקצועית

בכל אספקת שירותים, בכל תחום, עלולה להיגרם רשלנות מקצועית. איש מקצוע, אשר אינו עושה את עבודתו כראוי, ובשל כך גורם נזק לצד השני, חשוף לקבלת תביעה בגין רשלנות מקצועית.

אנשי מקצוע רבים, מבוטחים בביטוח אחריות מקצועית, על מנת לכסות את עצמם במקרה של תביעה על רשלנות.

 

מתי ניתן לתבוע?

  • חוזה לקוי.
  • ניהול משפט.
  • ייעוץ מס שבח.
  • חובת הגילוי.
  • עסקות מקרקעין.

 

עריכת הסכם

כל אדם נזקק לסיוע משפטי לעריכת הסכמים במהלך חייו. הסכמי עבודה, רכישת דירה, קבלת הלוואה ועוד. רשלנות עורך דין בעריכת הסכם, עלולה לגרום נזק רב ללקוח. במקרים אלו, ניתן לשקול הגשת תביעה כנגד עורך דין.

 

רשלנות התיישנות

חוק התיישנות מונעת מבית המשפט לעסוק בתביעה שהוגשה. בכל תחום, משך ההתיישנות שונה. עורך דין אשר מקבל תיק לייצוג, צריך לבדוק מה ההתיישנות לגבי אותו תיק. במידה ועורך הדין לא בדק את ההתיישנות, ומועד ההתיישנות חלף, הוא עשוי לגרום נזק רב ללקוח שלו, שכן הוא אינו יוכל להגיש תביעה.

 

אי הגשת כתב הגנה

כתב הגנה הינו מסמך משפטי, המוגש על ידי הנתבע. מסמך זה, מתייחס לטענות התביעה. באם עורך דין אינו הגיש כתב הגנה, או שמא הגיש כתב הגנה לקוי, הדבר עלול להוביל להפסד, שכן בית המשפט אינו יאפשר לנתבע לטעון את טענותיו.

 

סכום התביעה

ישנן תביעות, בהן יש לנקוב סכום. כמו כן, לעיתים יש להעריך את גודלו של התיק, זאת לשם לקבוע האם להגיש תביעה לבית משפט השלום או מחוזי. הערכת סכום תביעה שאינו תואם, או הגשת התביעה לבית משפט שאינו תואם, עשוי להסב נזק רב ללקוח, זאת בשל קבלת פיצויים נמוכים מאשר אלו לו הוא זכאי.

 

רשלנות מקצועית

עוד מקרה בו ניתן לתבוע עו"ד היא רשלנות מקצועית בעקבות הפרת חובת הזהירות. במידה ועורך דין הפר את חובת הזהירות, ובכך הוביל להפסדכם, ניתן להגישה תביעה כנגדו.

 

הגשת תביעה נגד עורך דין

אם נגרם לכם נזק בעקבות התנהלות לא תקינה של עורך דין ואתם שוקלים להגיש תביעה, בדקו את התיק באופן מקיף בעזרת עורך דין אחר. עורך דין יואב רונקין, מתמחה בתביעות נגד עורכי דין, מכיר את התחום על בוריו, ויוכל לסייע לכם בתביעה.

באותו נושא