חיפוש

6 דברים שלא ידעתם על העיר אשדוד

אשדוד הינה אחת הערים העתיקות בישראל, שהתחילה כיישוב פלישתי עוד בימי הכיבוש מחדש של ישראל לאחר חזרת בני ישראל ממצרים. עם השנים שינתה אשדוד את פניה פעמים רבות, והפכה בזכות עבודה קשה לאחת הערים השוות ביותר בארץ. עם אחד מבתי החולים הטובים בארץ, אחד החופים היפים בארץ ושל התושבים השמחים בארץ. אשדוד כבר מזמן הפכה לעיר מוכרת בארץ ובעולם. אך מה אתם לא יודעים על העיר העתיקה מימי התנ"ך?   

 

הדברים שלא ידעתם על אשדוד

אשדוד מכילה סודות רבים ועתיקים. בעיר ששוכנת לחוף הים התיכון ישנם עובדות רבות אך 6 מהן מתייחסות לדברים הכי מעניינים שלא ידעתם על אשדוד של העבר ההווה והעתיד.

העיר אשדוד

אחת הערים המגוונות בישראל

אשדוד היא אחת הערים בעלת האוכלוסייה המגוונת ביותר, אשר מייצגת את אוכלוסיית ישראל בצורה מצוינת. עם פסיפס של כל עדות ישראל, אורחי חיים שונים, וסטטוס קוו אשר נשמר על ידי כל הצדדים מתוך ההבנה של הצורך של תושבי העיר להיות מלוכדים ולחיות בשכנות טובה.

לא סתם מדורגת העיר כאחת הערים המעורבות ביותר בארץ עם אוכלוסיות של דתיים, עולים מחבר המדינות, עולים מאמריקה, יוצאי מעברות, בני מיעוטים ועוד. אשדוד היא הבית של כל הישראלים, והמספרים עדים לזאת.

 

עיר של תיירות

אשדוד מתגאה בהיותה בין 5 הערים שזוכות לביקורים של הכי הרבה תיירים בישראל, ונחשבת פופולארית במיוחד עבור תיירים מאירופה וארצות הברית. אשדוד הפכה להיות עיר של תיירות עוד בסוף שנות התשעים בזכות פרויקטים רבים שעזרו להנגיש את העיר.

 

פחות מ 20 דקות נסיעה מעזה

לא ישראלים רבים יודעים אבל אשדוד קרובה מאוד לגבול עם עזה. זה יכול להיות מאתגר בתקופות של הסלמה אך אודות למערכת קיפת ברזל, אשדוד מצליחה לשמור על תושביה.

העיר אשדוד

מדוזות

בחופי אשדוד נצפות הכי פחות מדוזות בין חופי עוטף עזה.

 

פרויקטים עתידיים

אשדוד עוד צפויה ליהנות מפרויקטים רבים שקשורים לשיפור איכות החיים והתשתיות בעיר.

 

אשדוד בתנ"ך

האם ידעת שבתקופת המקרא היה ארון הברית בעיר אשדוד שמתוארת כעיר חוף? הפלשתים תפסו את ארון הקודש והניחו אותו במקדש האלילי שלהם באשדוד. על פי התנ"ך מה שהפלשתים לא הבינו זה שהשם קילל אותם על חילול ארון הקודש והטיל בפלשתים אסונות, ולנפילתם וניתוצם של פסלי האלילים ששכנו בסמוך לארון הקודש בהיכל הקדוש של הפלשתים שגרו באשדוד לפני מעל ל3000 שנה.

 

לסיכום

בכל נושא חם ומעניין בנוגע לאשדוד יש רק את אחד של חדשות אשדוד, שמספק לכם את כל הידע הנחוץ, המעניין והעסיסי אודות העיר אשדוד. כפי שהייתה בעבר, כפי שהיא היום וכפי שתהייה בעתיד. על צוות הכתבים המסור ביותר, שמכיר את העיר וחי את העיר אשדוד. על מנת לספק לכם את הידיעות האיכותיות ביותר ברשת.

העיר אשדוד

באותו נושא