חיפוש

שאלות שחייבים לשאול כשבוחרים אולם אירועים

עונת החתונות בפתח והלחץ על הכלה והחתן הוא רב. אחת המשימות הראשונות והקשות ביותר לאחר בחירת התאריך שהם צריכים להתמודד איתן הוא בחירת אולם האירוע. משימה זו היא הקשה מכולן. קיימים מגוון רחב של אולמות אירועים חלקם באזורים כפריים יותר של העיר ירושלים וחלקם באזורים צפופים אוכלוסייה או בשכונות שהן ציוריות והיסטוריות יותר. 

לפני שאתם  חותמים על החוזה עם בעל אולם אירועים. זוהי רשימת השאלות שאתם חייבים לשאול לני חתימת החוזה מאמר זה יציג לכם את רשימת השאלות שאתם חייבים לשאול על מנת שהחתונה שלכם רק תהיה יפה ומעוצבת אלא גם בטוחה.

 

האם יש רישיון עסק לאולם?

כיום יש מודעות רבה בקרב הזוגות הצעירים לכך כי לאולם צריך להיות רישוין עסק על מנת לקיים בו את האירוע. המודעות עלתה בעיקר לנוכח אסונות שהסתיימו באירועים שנחגגו באולמות אירועים שלא קיבלו רישיון עסק. רישיון עסק הוא מעין חתימה על כך שהאולם הוא בטוח ומתאים לכמות האנשים השוהים בו ולעומס הרב על הרצפה שלו. לא  כדאי לסמוך על הבטחה בעל פה כי האולם תנהל עם רישיון להפעלת עסק המבטיח כי באולם נשמרים ככלי הניקיון. אלא דרשן מבעל האולם להראות לכם את האישור.

 

מהי כמות המוזמנים שהאולם יכול להכיל?

כל בעל באולם יוכל לומר לכם את כמות המוזמנים הגבוהה ביותר שהאולם יכול להכיל אך בכל זאת כדאי לכם לצפות באירוע המתנהל באולם עם כמות המוזמנים דומה לשלכם כך תוכלו להתרשם מהצפיפות באולם מסידור מקומות הישיבה בתורים לבר או לשירותים ובכל שיש מספיק מרחב באולם לכמות האנשים.

 

מה האולם מציע מבחינת סידור השולחנות והעיצוב?

גם אם את מגיעים לתוך אולם אירועים בירושלים כמו אולם וולקאן שבו מתקיים אירוע לא כדאי להספיק בעיצוב המרשים של האולם אלא יש לשאול את בעל האולם מהי החבילה הבסיסית של העיצוב שהאולם מספיק ואלו תוספות בעלי האירוע יכולים להוסיף לעיתים יתברר לכם כי בעל האירוע הוסיף לציוד מאד בסיסי שהוא מעניק.

 

האם השירותים נקי?

אם אתם נמצאים באירוע באלם שבו כמות המוזמנים דומה לשלכם. בדקו אם השירותים מתוחזקים ונקיים אם חדרי השירותים מספיקים לכמות המוזמנים אם יש מספיק  נייר וסבון ואת ניקיון את השירותים לאורך האירוע הזנחה בקרה זה עלולה להצביע על הזנחה בתחומים אחרים.

 

האם יש חוזה גם לפרטים הקטנים?

בעלי אולם כמו בו יכולים להבטיח הרים וגבעות בעל פה אך על מנת שהפרטים שסיכמתם איתם אכן יתקיימו חשוב שיכללו בחוזה כמו מספר מוזמנים בכל שולחן, מספר מלצרים על כל שולחן, חנייה חינם או תאורה והגברה כלולים במחיר.

 

לסיכום:

מאמר זה מציג שורה של שאלות שחייבים לשאול לפני חתימה על חוזה בנושאים כמו: רישיון עסק, כמות המוזמנים, ניקיון של השירותים, וחוזה לפרטים הקטנים.

וולקאן

באותו נושא