חיפוש

ארבעה דברים שחשוב לדעת לפני שרוכשים דירה בחו"ל

כיום יותר ויותר אנשים בוחרים להשקיע את הכסף שלהם מעבר לים. רכישת דירה או נכס בחו״ל למטרות השקעה הפכה להיות מאד פופולרית בשנים האחרונות. לרוב, אנשים רוכשים נכסים כדי למנף את הכסף שלהם ולהשקיע במקומות מתפתחים עם תשואות יפות.

חלק מהאנשים ירצו לרכוש דירה בחו״ל כדירת קיץ או נופש או אפילו כתוכנית פרישה לעתיד. כיום גם קיימת האופציה של ויזת זהב, כלומר קבלת אשרת שהייה במדינה בה רכשתם את הדירה. לא משנה מאיזה טעמים החלטתם לרכוש את הדירה יש כמה דברים מאד חשובים שעליכם לדעת.

כשאתם רוכשים דירה בחו״ל אתם למעשה מגיעים לשוק חדש ולא מוכר. מכיוון שהשקעות הן לא עניין של מה בכך חשוב ללמוד היטב את הנושא ולקחת בחשבון את כל הפרמטרים השונים על מנת לקבל החלטה מעולה.

אז אם אתם לפני רכישת דירה בחו״ל או שוקלים את המהלך הזה, הכתבה הזו בדיוק עבורכם. כאן נפרט על ארבעה דברים שחשוב מאד לדעת לפני שרוכשים דירה בחו״ל. קדימה מתחילים!

 

הצע וביקוש

כמו כל תחום אחר גם בנדל״ן החוק הכי חשוב הוא ההצע והביקוש. כדי לוודא שהדירה שאתם רוצים לרכוש תהיה השקעה משתלמת עליכם להכיר היטב את השוק המקומי ולהבין אם קיים ביקוש ובאיזה רמה.

במקומות בהם קיים ביקוש גדול הסיכון ברכישה יורד משמעותית, שכן זה אומר שתמיד תוכלו לאכלס אותה בדיירים המשלמים שכר דירה, או למכור אותה ברווח, אם זו התוכנית העסקית שלכם. כדי להבין מה הביקוש דברו עם אנשים שכבר מושקעים בשוק הזה ונסו לקבל מושג אמיתי בנוגע לרכישה.

קניית דירה בבוקרשט לדוגמא, שהיא עיר צומחת ומתפתחת יכולה להיות מאד משתלמת כי הביקוש בעיר גובר על ההצע, אך מחירי הדירות עוד לא האמירו לסכומים גבוהים.

הצע וביקוש 

מיקום מיקום מיקום!

לא מספיק ללמוד את השוק המקומי עליכם להבין בדיוק איפה הדירה שלכם ממוקמת. ברוב הערים הגדולות בעולם תהיינה שכונות טובות יותר וטובות פחות, ולעיתים כל מה שיפריד בין שכונה טובה או לא טובה הוא כביש אחד קטן. לכן חשוב להבין בדיוק מה מיקום הנכס.

 

מיסוי

לכל מדינה יש חוקים משל עצמה בנודע למיסוי נדל״ן. לפני שרוכשים דירה יש להבין לעומק את עניין המיסוי במדינה הספציפית אליה אתם מכוונים. ללא הנתון הזה המספרים ״לא אמיתיים״. כדי להבין בדיוק מה טיב ההשקעה ומה התשואה האפשרית חשוב לדעת כמה מיסים תשלמו.

מיסוי 

הלוואות

יכול להיות שלקיחת הלוואה ומינופה לכדי נכס בחו״ל היא אופציה מעולה עבורכם, אך הדבר תלוי בפרמטרים רבים. בררו על אופציות של הלוואות דרך הבנק שלכם, ולאיזה מטרות אפשר לקחת את ההלוואה. יכול להיות שתגלו תנאים טובים שיאפשרו מינוף של ההלוואה.

לסיכום, רכישת דירה בחו״ל יכולה להיות עניין מאד משתלם, אך יש ללמוד את הנושא לעומק. עקבו אחר ארבעת הסעיפים המופיעים בכתבה זו וודאו שיש לכם תשובות מעולות לשאלות שהם מציעים. בהצלחה!

ארבעה דברים שחשוב לדעת לפני שרוכשים דירה בחול

באותו נושא
בניינים תכנית תמ"א 38
מהי תוכנית תמא 38

אם אתם מתגוררים בבניין ישן, או שיש לכם בן משפחה או מכר שמתגורר בבניין כזה, בוודאי יצא לכם לשמוע על תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים

קרא עוד »