חיפוש

3 רעיונות להדברה נגד מזיקים

מזיקים כשמם הם – מזיקים לנו בני האדם, אם בעצם קיומם ונוכחותם לידנו ואם בגלל המחלות שהם עלולים לשאת אתם ולהעביר אלינו. לקטגוריית המזיקים נכנסים סוגים שונים של חרקים ובעלי חיים ובניהם: עכברים, חולדות, מקקים, נמלים, עש, יונים וחרקים קטנים נוספים. על מנת להתגבר על המטרד שנקרא מזיקים יש לבצע פעולת הדברה שמחסלת או מבריחה אותם תלוי בסוג המזיק. אני מביא בפניכם 3 רעיונות שונים להדברה של מזיקים.

 

הדברה כימית

 

שנים של יעילות

מדובר בצורת ההדברה הוותיקה והמוכרת ביותר שאל מול היעילות הבדוקה שלה קיים החלק שנחשב לפחות בריא, אדי רעל שאסור לנו לנשום, דבר שגורם לכך שלאחר הדברה בבית יש לעזוב את הבית לשמונה שעות לפחות. יש להוציא גם את חיות המחמד אם יש לנו ולאוורר היטב את המקום. בנוסף לכך, הדברה כימית איננה ידידותית לסביבה ויכולה להזיק גם לצמחים למיניהם ולזיהום האוויר באופן כללי. הדברה כימית מתאימה לחרקים קטנים כמו נמלים ומקקים ועל פי רוב לא עושים בה שימוש נגד יונים.

 

נוזל או אבקה

הדברה כימית מגיעה בשני מצבים נוזלי או אבקתי, בנוזלי עושים שימוש כנגד חרקים למיניהם, הן בשטחים סגורים לרבות בתים ודירות והן בשטחים פתוחים כמו שדות וגינות משחקים. האבקה משמשת בדרך כלל נגד עכברים עם אותו רעל עכברים ידוע, יעיל, אך גם מסוכן לבני אדם. האבקה משמשת גם נגד חולדות שנמצאות פחות באזורי בתים ויותר בביוב ובמקומות ניקוז של מים.

 

הדברה אקולוגית וירוקה

ההדברה האקולוגית התפתחה במטרה למצא פתרון למזיקים שונים באמצעות חומרים שבאים מן הטבע. בעשרים השנים האחרונות התפתח מאוד תחום ההדברה האקולוגית וניתן בהחלט למצא חומרי הדבר טבעיים ויעילים מאוד. החומרים האקולוגיים ידידותיים לסביבה ואינם מכילים אלמנטים כימיים מכל סוג שהוא. ההדברה האקולוגית יודעת לתת פתרון בעיקר מול חרקים קטנים, נמלים, מקקים, אבל גם מול יונים. הדברה זו אינה פוגעת ביונים אלא, מייצרת עבורן חוסר נוחות שמבריחה אותן מהמקום. ההדברה האקולוגית נמצאת בתהליך מואץ של מחקר ופיתוח ויתכן שבעתיד הקרוב ניתן יהיה להדביר את כל סוגי המזיקים הקיימים בצורה ירוקה ויעילה.

 

הדברה אלקטרונית

ההדברה האלקטרונית היא ללא ספק המסקרנת ביותר וניתן לומר שגם המתקדמת והטכנולוגית ביותר. הדברה זו מבוססת על תורת התדרים והיכולת של תדר מסוים להבריח את המזיקים השונים. בעשור האחרון בוצעו מחקרים אודות התדרים שמייצרים אי נוחות אצל המזיקים וגורמים לבריחתם, הדבר הוכח מעבר לכל ספק. שיטת הטיפול בסך הכל פשוטה למדי, פורסים רמקולים קטנים בשטח ממנו מעוניינים להבריח את המזיקים והם משדרים את התדר שיודע להבריח אותם. רמקולים אלה עובדים על חשמל ובחלקם מופעל פנס לד חזק שבמקרה של חתולים מסייע גם כן בהברחתם.

 

אין ברירה אלא להדביר

מזיקים אכן מזיקים ולכן אין לנו ברירה אלא להדבירם. אולם, ניתן לעשות זאת כיום בדרכים יותר ידידותיות לאדם ולסביבה וחשוב שנשמור על שניהם. אני ממליץ לכם להשתמש ככל שאפשר בהדברה  אקולוגית או אלקטרונית.

אדם מרסס חומרי הדברה

באותו נושא
מלכודת
מדביר בתל אביב

קיץ, חום ולחות אלו רק חלק מהסימנים לכך שהגיע עונת ה"שמישהו יהרוג אותו!" התל אביבית. אם יצא לכם להסתובב ברחבי תל אביב במהלך הקיץ, אתם

קרא עוד »
תרסיס
5 יתרונות להדברה ירוקה

כאשר תתקלו במזיקים שונים בבית שלכם או מסביבו, הדבר הראשון שכנראה תרצו לעשות יהיה לסלק אותם ובהקדם האפשרי. לשם כך, תצטרכו לרוב להזמין הדברה ייעודית

קרא עוד »