חיפוש

5 דברים שחייבים לעשות לפני מעבר דירה

מעבר דירה הוא תמיד דבר מרגש, מיוחד אך גם לא פשוט. בין אם אנחנו עוברים מדירה שכורה לדירה שרכשנו מקבלן ובין אם אנחנו עוברים מדירה של ההורים לדירה ראשונה שרכשנו מבעליה, אזי שמדובר ברגע מאוד מיוחד עבורנו. אך בשביל שהתהליך יתבצע בצורה מושלמת ונוכל באמת ליהנות מהדירה, עלינו לבצע מספר פעולות שיאפשרו לנו להיכנס אליה ברגל ימין ובראש שקט.

רכישת דירה, מקבלן או מבעלים קודמים, מחייבת אותנו לבצע בדיקות שונות בטרם אנחנו נכנסים אל הדירה ומאכלסים אותה ברכוש שלנו. הבדיקות שנידרש לבצע הכרחיות בשביל שנוכל להתגורר בדירה וליהנות ממנה. אם נמנע מלבצע בדיקות אלו או נעדיף לחסוך בעלויות ולא לעשות אותן, אזי שאנחנו עלולים בעתיד לגרום שישנם נזקים המחייבים טיפול שיעלה לנו הרבה יותר כסף ויאלץ אותנו לשנות את שגרת חיינו.

קניית דירה חדשה מקבלן

דברים שחשוב לבצע לפני שעוברים דירה

לפני שנציג את הדברים שחשוב לעשות לפני מעבר דירה, צריך לומר מוטב לבצע את כל הדברים לפני שחותמים על חוזה עם בעל הנכס או לפני שמקבלים את המפתח מהקבלן ומאכלסים את הדירה. הסיבה היא פשוטה, רק בשלב זה יהיה אפשר לבצע את התיקונים הנדרשים.

לאחר מכן זה יכול להיות מורכב ומסורבל יותר. מי שיכול לעשות לנו בתהליך זה הוא חברת בדק בית אותה נשכור לצורך בדיקה של המבנה. הבדיקה תאפשר לנו לקבל דו"ח מלא ומפורט על מצב הנכס והאם אנחנו יכולים להשתמש בו או שיש צורך לבצע תיקונים.

 

דבר ראשון – בדיקת צנרת מים וביוב

אחת הבעיות הנפוצות מהן סובלות דירות רבות, היא בעיית צנרת, מים וביוב. זו בעיה שעלולה להביא לכדי סתימה בשלב מסוים. לכן מוטב לבצע בדיקה מקיפה עוד לפני שניגשים לדירה, ואם יש צורך לבצע תיקון מיידי. הבדיקה תכלול שימוש במצלמות תרמיות וסיב אופטי.

 

דבר שני – לבדוק את מערכת החשמל

חשוב לבדוק האם המערכת עובדת בצורה תקינה, וחשוב לא פחות, האם היא בטוחה לשימוש. האם ארון החשמל תקין והכל עובד לפי התוכניות ולפני התקנים.

 

דבר שלישי – מרכיבים במבנה

אחת הבדיקות החשובות היא, האם כל המרכיבים במבנה תקינים, בטוחים לשימוש, האם יש צורך לבצע שינויים והחלפות. למשל, בדיקת מרכיבי אלומיניום כמו חלונות ודלתות.

 

דבר רביעי – בדיקות בטיחות

כל דבר שיכול להוות סכנה לדיירי המבנה או לגורמים אחרים, כולל לשכני המבנה. יש לבצע בדיקות מקיפות על מנת לוודא שהמבנה אכן בטוח לשימוש ואיננו מהווה סכנה. לדוגמא, חלונות, סורגים, מעקה, מדרגות ועוד.

 

דבר חמישי – הבטחה מול מציאות

חברת בדק בית תבדוק עבורנו האם כל מה שהובטח לנו בחוזה, כל מה שצויין במפרט של הדירה, אכן קיים כפי שנכתב וכפי שסוכם איתנו. החברה תבדוק שאנחנו מקבלים את כל מה שהובטח וכל מה ששילמנו עבורו ללא שינויים או הגבלות.

קניית דירה חדשה מקבלן

באותו נושא
בניינים תכנית תמ"א 38
מהי תוכנית תמא 38

אם אתם מתגוררים בבניין ישן, או שיש לכם בן משפחה או מכר שמתגורר בבניין כזה, בוודאי יצא לכם לשמוע על תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים

קרא עוד »